Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączyłem plus z akumulatora zewnetrznego na plus rozrusznika i minus na obudowę rozrusznika.

Ale nie zwieralem dwoch srubek tak jak w poscie Przemka tylko naciskalem przycick startera.

Ide jeszcze podzialac.

To nie mogło zadziałać.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatem zapodalem plus z aku na plus rozrusznika, minus na mase i polaczylem malym kabelkiem te dwie srubki.

nie zadzialo sie wiele oprocz iskrzenia tam gdzie zwieralem i przyjaral sie kabelek, ktorym zwieralem.

generalnie chodzi o to, zeby podac plus z aku na oba zaciski na starterze, zgadza sie?

moze to iskrzenie jest stad, ze obwod jest zamkniety przez tu, ze bendix jest juz wysuniety i zazebiony z zebatka na kole sprzeglowym?

Edytowane przez PanBoczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz żadnych plusów podawać! Tylko zewrzeć te śrubki. Nic więcej, grubszy kabel, zwierasz te dwie śrubki i tyle. Ale teraz sprawdź główny bezpiecznik(pozostałe też). Zwierasz kablem te dwie śrubki o których pisałem powyżej. Nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jednej z nich podpiety byl plus z aku, czyli to zwieranie srubek, to nic innego jak zmostkowanie tych dwoch zaciskow, zatem podanie plusa na druga srubke.

Zwarlem te dwie srubki grubszym przewodem i silnik rozrusznika zakrecil, ale nie zazebil sie z silnikem. Krecil sie tylko rotor rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sruba, do ktorej mocuje sie kabel plusowy jest dobrze dokrecona.

Sprawdzalem kluczem oczkowym. Nie chcialem krecic na maksa, ale wydawala sie byc w porzadku. Na pewno nie byla luzna.

Jak krecil to krecil bez zadnych dziwnych halasow. Wydawal dzwiek jak normalny silnik elekrtyczny dzialajacy praktycznie bez obciazenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak, że masz pomylony plus z minusem w instalacji motocykla czyli przykręcasz klemę minusową do plusa rozrusznika? Tłumaczyłoby to Twoje problemy.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor czarny od czerwonego potrafie odroznic nawet po pijaku ;)

Poza tym aktualnie nie mam podlaczonego zadnego aku w Buellu. Podlaczam kablami zewnetrzny aku.

Nowy mam kupiony, jeszcze nie zalany, ale na razie go nie zalewam i nie formatuje... dopoki nie uporam sie z ta usterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz znowu spuścić olej i wyciągnąć rozrusznik. Podpiąć go pod instalację bez obciążenia i próbować. Normalnie, jak nie zadziała to na krótko(tylko chyba musisz podać masę? nie jestem pewny, bo tam jest uszczelka). Najprościej będzie, wykluczysz rozrusznik to będziesz szukał dalej. Każdy kabel, nawet ten pewny, a i tak rozłączyć kostkę i sprawdzić czy nie ma zwarcia, przypalenia. Ja już więcej pomysłów nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozruszniki mam juz dwa. Stary, ktory myslalem, ze byl uszkodzony i nowy, ktory kupilem i zamontowalem.

Przy obu rozrusznikach byly takie same objawy.

Chyba kupie akumulator rozruchowy, podobny to tego

pol_pm_AKUMULATOR-ROZRUCHOWY-OEBS-12V-45

zeby miec pewnosc, ze da odpowiedni prad rozruchu i bede kombinowal dalej.

Edytowane przez PanBoczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik podlaczylem pod samochodowy aku na krotko, z pominieciem instalacji.

Krecil, ale jakos tak leniwie i nie caly czas - tylko jakby krecil kawalek i stawal, ale moze dlatego, ze byl zazebiony z kolem sprzeglowym i mial opor silnika.

A tak na marginesie, czy w tym silniku jest odpreznik? Czy odpala sie na pelnej kompresji?

 

Jak podlaczylem aku kablami pod przewody + i - motocykla i odpalalem naciskajac starter, to nie bylo juz tego terkotania, tylko jedno glosne tykniecie i nic sie nie dzialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...