Skocz do zawartości

Yamaha SZR 660 - nie trzyma temparatury - nowy termostat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam problem z temperaturą płyny chłodzącego, a mianowicie.
Podczas postoju moto grzeje się normalnie aż do odpalenia wiatraka, jednak podczas jazdy temperatura to lekko ponad 40 stopni.
Zamontowałem nowy termostat w sobotę, wymieniłem płyn, sprawdziłem szczelność ale nic to nie dało. Przysłoniłem kawałek chłodnicy, ale nadal nic.
Myślę nad zamontowaniem dławika w przewodzie, bądź jakiegoś zaworu, ale boję się o pompę, chyba, że to pompa jest walnięta...
Przed dalszymi działaniami chciałem poznać wasze opinie na ten temat.
Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nem tudom

Zabawa w dławienie przeplywu w układzie chłodzenia to proszenie się o uszkodzenie silnika.

Gdzie i jak mierzysz tę temperaturę?

 

Co się dzieje z tymi yamahami? W ciągu kilku tygodni kolejna niedogrzana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytul watku sugeruje, ze termostat byl wymieniany. Ja bym sugerowal sprawdzenie czy zostal prawidlowo zamontowany. Objawy wskazuja. ze jest przey caly czas otwarty. Blad montazu, lub uszkodzony (wadliwy) termostat. Proponuje wymontowac, sprawdzic czy dziala (garnek z woda, termometr).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest już 3 termostat, drugi był używany a ten jest nowy z ASO, więc z góry zakładam, że działa.

Napisana na nim jest temp. 82 stopnie, więc w tej temp. powiniem się otwierać; skoro mogę złapać za przewód zaraz po zgaszeniu silnika to na bank temp jest za niska. Termostat nie da rady włożyć w obudowe inaczej niż poprawnie, ponieważ są takie ząbki prowadzące i obudowa by się nie skręciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale łapiesz przewód za termostatem, tak? Więc gdy mały układ połączy się z dużym układem temperatura za termostatem nie będzie olbrzymia. Nagrzej motocykl i trzymaj ten przewód, jak zacznie się robić ciepły to termostat zaczyna się otwierać, a temperatura otwarcia jest znacznie większa niż Twoje 40 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Ten przewód po otwarciu termostatu powinien zmienić tempetaturę. Weź też pod uwagę to, że guma jest kiepskim przewodnikiem, więc wewnątrz przewodu temperatura będzie wyższa niż to co dotykasz ręką :-).

Mimo wszystko, jezeli p dluzszej jezdzie moze utrzymac przewod reka znaczy ze jest za niska temperatura. juz przy 60 stopniach C trudno jest utrzymac przywod reka. utrzymac a nie dotykac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, guma, słaby przewodnik, wszystko fajnie, ale na postoju jak motocykl się nagrzewał i zegar pokazywał 80 - 90 stopni to przewodu nie dało się złapać - taki gorący był, jednak po jeździe i zbiciu temp. na liczniku do lekko ponad 40 stopni (bo poza miastem to chwilka i spada) to przewód normalnie mogłem złapać i ścisnąć.

Zdjęcia niestety nie mam termostatu, a w necie nie mogę znaleźć takiego.

 

Zapomniałem dodać, że w mieście, jak się jeździ od świateł do świateł w ciepłe dni to wskazówka od temp jest w połowie licznika, czyli około 80 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wszystko jest ok. Jak temperatura idzie w górę (podczas postoju, w korkach, itp.) to termostat otwiera duży obieg, czyli działa poprawnie. A podczas jazdy wiatr chłodzi silnik na tyle że duży obieg się nie włącza i dlatego przewód nie jest gorący. Trzeba pamiętać że w motocyklach nie jest jak w samochodach że wskazówka zawsze stoi na 90 stopniach.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla pewności proponuję pomierzyć temperaturę zewnętrznym termometrem i się wszystko wyjaśni, nie wykluczone że zegarowe 40st to będzie realne 80stC

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...