Skocz do zawartości

Jawa 350 TS - kupno


HaXu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jaki na chwile obecną jest koszt kupna jawy 350 ts, sprawnej do jazdy w ruchu miejskim i jaki jest koszt jej eksplatacji.

 

Chciałbym sie dowiedzieć ponieważ mam ochotę na jawe a nigdy nie miałem swojego motoru; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś pasjonatem marki i nie masz chociażby elementarnej wiedzy z zakresu mechaniki, to lepiej sobie Jawe odpuść. Poszukaj jakiejkolwiek Japońskiej 125 lub 250. O niebo lepiej nada się do codziennej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale chodziło mi o cene nadająca sie do uzytku i o utrzymanie tej jawy czyli oc ewentualnie jakieś inne ubezpieczenie, a pasjonatem to jestem motorów a to że nie mam pojęcia co ma silnik w środku to nie znaczy że musze sobie odrazu odpuszczać

Edytowane przez HaXu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieniem mojej wypowiedzi potwierdziłeś, że nie masz pojęcia o motocyklach i na dodatek masz spięte poślady :)

Jawa 350 to stara, dwusuwowa konstrukcja o relatywnie małej trwałości. Prawdopodobnie egzemplarz, który nabędziesz za ok 3000 PLN za parę tyś km będzie wymagał remontu silnika. Stałym punktem zabawy będzie regulacja zapłonu (chyba, że wydasz parę stówek na elektroniczny), o innych obowiązkach związanych z obsługą 2-suwa już nawet nie będę pisał!

Za 3-4 tys kupisz np. Suzuki GS 500, którym będziesz mógł się cieszyć i które to w przeciwieństwie do Jawy będzie zarówno przyśpieszać, jak i hamować...

Ale zrobisz, jak uważasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz nie chodzi mi o to żeby motor zasuwał nie wiadomo ile tylko raz od wielkiego święta sie przejechać te 100km tygodniowo max :), a jeżeli chodzi o mechaników do jawy to spokojna głowa mam tyle znajomych że każdy mi pomoże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć ile to może być warte. Czasami za 1k uda się dorwać ładną sztukę, z papierami. Znajomy 5 lat temu kupił 350 ts za dwie butelki wyborowej i zgrzewkę wódki. Coś przy niej podłubał, podstawowa obsługa, w zeszłym roku sprzedał ja za 2700 PLN. Oczywiście sprawna i ładna - gość, który ją kupił dojeżdża nią do pracy 20 km w jedną stronę, kilka razy go widziałem i Jawa śmiga ładnie. Jak jesteś pasjonatem i Jawa ma dostarczyć zabawy i nauki to szukaj po wsiach - coraz mniej sprzętu, ale da się to dostać w dobrych pieniądzach i z papierami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyzej, ze wzgledu na niska trwalosc oraz usterkowosc (czego sam doswiadczylem) rowniez odradzam Jawe jako motocykl do codziennej ekspolatacji. Patrzac na dosc wygorowane ceny zakup Jawy wydaje sie bardziej kolekcjonerski niz uzytkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...