Skocz do zawartości

Buty Alpinestars SMX3 czy SMX6 czyli wysokie vs. niskie... Kto jeździ w niskich i ma porównanie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po kilku latach używania butów Modeka Laguna EVO (wysokie, raczej bez fajerwerków, kosztowały ok 550zł) planuję zmienić je na nowe. Jeśli chodzi o markę to ustawiony jestem raczej na alpinestars'a. Budżet to max 800zł.

 

Jazda na nakedzie, raczej weekendowo wokół komina z prędkościami 90-100 więc bez szaleństwa. Po 5 latach używania wysokich butów zastanawiam się czy wybrać takie same czy może ciut niższe aby były nieco wygodniejsze. Nie mówię tu o najprostszych niskich które nie mają żadnych protektorów, choć mam świadomość że w kwestiach bezpieczeństwa niskie nigdy nie będą tak bezpieczne jak wysokie.

 

Do rzeczy... S-MX6, następcy mega popularnych i chwalonych S-MX5 czy nieco niższe S-MX3 które mają część rozwiązań z S-MX6? Różnica w cenie w zasadzie żadna.

 

S-MX3:

http://intermotors.pl/product-pol-127082-buty-sportowe-S-MX-3-ALPINESTARS-kolor-czarny.html

 

S-MX6:

http://intermotors.pl/product-pol-106115-buty-sportowe-S-MX-6-ALPINESTARS-kolor-czarny.html

 

 

Jakie macie doświadczenia z niskimi butami? Dużo z Was takich używa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z tych dwóch modeli to tylko wysokie - bezpieczeństwo po pierwsze (masz konstrukcje ZAWIASU,piszczel-kostka), a po drugie nie porównuj komfortu w użytkowaniu Alpiny do Modeki. Bedziesz miło zaskoczony nawet w cieplejsze dni. Do tego jakość wykonania i materiały na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź ten model ale z gore texem i będzie pan zadowolony :biggrin: zawsze warto negocjować cenę bo zazwyczaj coś da się urwać, ewentualnie zakup na raty. Mnie ostatnio udało się nabyć nowe SMX Plusy z GTX w bardzo przyzwoitej cenie i jestem mega zadowolony. :rolleyes:

 

Ps. Dobrze dobierz rozmiar buta, Alpiny wg. mnie mają trochę zaniżoną numerację i lepiej kupić buty numer większe niż ten nr który nosisz bo może być na styk i jak noga spuchnie będzie lipa.

Edytowane przez Raciaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam SMX6 (pełne) od 2 miesięcy i jestem zadowolony :)

Wcześniej miałem Daytony Spirit XCR, ale to był kalosz w porównaniu do Alpiny... zostawiam je tylko na wszelki wypadek, na niepogodę, bo miają Gore-Tex'a ;)

Co do Alpiny to:

- wygląd klasa

- świetnie trzymają nogę

- testowane przy +23C i nie było tragedii, noga była sucha

- najbardziej mnie zaskoczyło to, że są meeeega wygodne :biggrin:

Niby but sportowy, ale dużo wygodniejszy od Daytony, która była modelem turystyczno-sportowym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się wypowiem krytycznie. SMX6 są chyba dla karłów lub dla ludzi którzy mają łydki na piętach. Brak regulacji na łydce powoduje, że but będzie luźny w tym miejscu u większości użytkowników, a w takim wypadku kupowanie wysokich butów mija się z celem. Jestem chudy więc dopiero Supertechy miałą dla mnie dostateczną regulację w łydce, ale dla większości polecam sięgnąć po SMX-plusy. Powinny być wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...