Skocz do zawartości

Drugi tak samo przytarty tłok, jaki diabeł go przyciera.


cough
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to na pierwszym tłoku wcale nie wygląda jak zatarcie , raczej wyłupane jakby "coś" dostało się pomiędzy tłok a okno cylindra .

Nie wpadło ci nic do karterów ? Jakaś podkładka albo zabezpieczenie z tłoka ?

Przewróć silnik do góry nogami i zobacz czy nic niema w skrzyni korbowej .

Edytowane przez bruns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po rozpołowieniu silnika, w środku znalazłem ok 1cm mosiężny odłamek, który leżał sobie w kanale. co to może być nie mam pojęcia, najwidoczniej poprzedniemu właścicielowi coś musiało wpaść bo nie wygląda jakby coś się ukruszuło z silnika, zresztą nie ma w nim nic mosiężnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jaki sposób masz ten wał zużyty ? luz korby na boki ? luzy na łożyskach bocznych ? luz góra dół korby ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie w silniku musiały być jakieś kluski które dostały się do komory spalania. Te ślady na tłoku to nie jest przytarcie tylko odgniecenie, a jeśli coś tam jeszcze w silniku znalazłeś to pewnie było tego więcej tylko już się ulotniło przez wydech zostawiając takie właśnie ślady. Silnik trzeba rozebrać i dokładnie obejrzeć skąd to się tam wzięło, obejrzyj też cylinder jego powierzchnię, krawędzie okien i głowicę. Może być tak że jest jakiś element gdzieś w skrzyni korbowej jest ukruszony czy pęknięty i odpadają z niego kawałki siejąc spustoszenie.

 

Nie składałbym tego silnika bez znalezienia przyczyny tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...