Skocz do zawartości

Co zrobic aby moto byl cichszy


Qba1986
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moj moto Honda MTX jest glosny to pewnie wina tlumika wiem ze dwusuwy to motoy glosne ale moj az nad to.... co wlozyc do tlumika zeby byl cichszy... bylem w Motorlandzie i widzialem ze mozna kupic wlokna szklane do tlumikow macie jakies inne metody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tłumiki przelotowe czyli te z rurką z siatki co na około sa tłumione wypycham zawsze zwykłą watą szklana do ocieplania budynków. To kosztuje grosze a naprawde mocno wytłumia. Jeżeli masz orginalny od MTXa z przegrodami to raczej nic nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj z tym tłumikiem, Tłumik w 2s jest bardzo, bardzo ważny. Skoro teraz masz zbyt przelotowy tłumik to możliwe że albo się jaoś wypalił w środku, albo jakiś gigant mechanik tuningował sprzęt. Z tego powodu możesz miec problemu z zbyt ubogą mieszanką, sprawdz jak wygląda świeca zapłonowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o to co na sobie ma tylko o kolr powinna byc brązowa. Jak jezt jasna to znaczy ze ma za mało paliwa a za dużo powietrza. Ten skład ustawiasz regulując gaznik. Każda przeróbka wydechu powinna być pózniej skorygowana regulacja gaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DObrze ze to nie rzeznia bo by sie zaraz chwycili tego koloru :)

 

Tłumik w 2 suwie tak jak wyżej pisali to podstawowa sprawa komora rezonansowa jak sie wegnie to juz moze miec wplyw na prace i spalanie,

 

Jesli ktos dlubal w twoim, bo raczej tak gdyz te motorki zazwyczaj sa calkiem mocno wytlumione i chodzą jak simsonek, to jedyne co pozostaje to poszukac uzywki nie dlubanej bo z tym tluymieniem na wlasna reke to nie wiem czy wyjdzie ale zycze powodzenia i napisz jakie wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dwusuwie majstrując przy wydechu bez hamowni, odpowiednich przyrządów pomiarowych i odpowiedniej wiedzy, można tylko pogorszyc osiągi. I to niezależnie czy sie tłumik chce bardziej wyciszyc, czy podgłośnić. Wymien na oryginalny sprawny, lub powierz naprawę fachowcowi. WIem, bo kiedyś kombinowałem z wydechem w MZ, aż przekombinowałem i musiałem kupić nowy, fabryczny tłumik.

Gryf MC Poland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...