Skocz do zawartości

GS 500 straszne stuki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem problem z GS 500. Motocykl zakupiony za granica jako uszkodzony. Odpala bez problemu, jednak bardzo glosno, rytmicznie stuka cos w silniku, tak jakby młotkiem pukac. Stukanie w części nie do końca dolnej, tak gdzies pośrodku. Kontrolka ciśnienia oleju gasnie normalnie. Opisze co po kolei sprawdziłem. Po spuszczeniu oleju "złota" nie stwierdziłem. W misce oleju również nie, jedynie taki delikatny osad z jakby pyłu aluminiowego, ale śladowe ilości (coś takiego nie raz spotykałem w silniku, RACZEJ nie jest to ślad panewek). W filtrze oleju brak jakichkolwiek drobin metalu. Po wykręceniu świec i zakręceniu rozrusznikiem stukania nie ma, po wkręceniu jakiejkolwiek swiecy stukanie slychac. Próba obracania wałem za pomocą klucza i dociskanie tloka srubokretem nie wykazuje zadnego luzu. Stukanie slychac podczas szybkiego kręcenia walem w prawo i lewo kluczem. Po zdjęciu pokrywy rozrządu nic nie znalazłem. Po zdjęciu pokrywy sprzegla nic niepokojącego. Po zdjęciu pokrywy alternatora jedyne co znalazłem to luz poosiowy walu korbowego (ok 0,25 mm zmierzone suwmiarką elektroniczna), oraz luz poosiowy walka wyrownowazajacego o identycznej wartości. Moje pytanie brzmi - czy luz poosiowy może w tym silniku dawac takie dzwieki? Nic innego nie znalazłem, nie chciałbym zrzucać głowicy i cylindrow żeby być pewnym na 200% co do panewek korbowych i sworzni bo naprawdę nic na to nie wskazuje, ale jak nie znajde już nic innego to pewnie i to zdemontuje. Czy może sam walek wyrownowazajacy może tak stukac? Co podpowiecie z tym fantem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten wałek wyrównowazający albo jego osprzęt w GSie potrafił strasznie klepać . Kiedyś tam miałem GSa po bułki i tak "przestukałem " na nim kilkanascie tysi . Ale tłuczek to nie był tylko takie standardowe GS-owe "klep-klep" i nie narastało z obrotami .

Mozesz zmierzyć cisnienie smarowania to w kwestii panewek powinno rozjaśnić sytuację . Na kontrolke nie patrz bo to nieprecyzyjny wskaźnik.

Niemniej jak już to cos tak napierdala to za chwile się "urwie" . Może zrób nagranie i wrzuć tu .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sprzęgiełko rozrusznika. Miałem identyczny objaw. Poszukaj na forum gs500. Opisałem dokładnie co się stało, ale jak się znasz i obejrzysz, to jeśli to będzie to dowiesz się od razu.

Edytowane przez MetalBeast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...