Skocz do zawartości

Honda cb250n problemy z wolnymi obrotami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam problem z moją hondą Cb 250 n z 1979.problem polega na tym,ze motor nie trzyma wolnych obrotów,mam nowe świece, z dobrze ustaloną przerwą,dokonałem regulacji gazników motor na początku słabo reagował na gaz,ale po odpowiedniej regulacji zacząl dobrze wkręcać się na obroty i z nich schodzic,jednak nie trzyma wolnych obrotów,w trakcie pracy na wolnych nagle zgasł po czym po ponownym odpaleniu wskoczył od razu na 2 tys,gazniki byly regenerowane,wymieniłem uszczelki oraz zaworki iglicowe.Mam również problem z rozrusznikiem działał po czym ktoregoś dnia przestał,po kliknieciu przycisku startera słychać tylko cykanie,mam nowy akumulator,wyczysciłem wszystkie styki,rozrusznik,szczotki są w dobrym stanie,co może być problemem wyżej wymienionych usterek z góry bardzo dziękuje za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaźnik może mieć wyrobione osie przepustnic przez co może zaciągać lewe powietrze. Zobacz jak wygląda świeca po pracy na jałowych.

 

Co do cykania,spróbuj przeczyścić przekaźnik rozrusznika,lub podłącz aku bezpośrednio do rozrusznika i zobacz czy zakręci

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięuje za odpowiedz ,po czym mam stwierdzić,że są wyrobione osie przepustnic,nie ma na nich luzu,domykają się nie są pogięte ani nic,sprężyna je domyka,kolor świec jest czarny ,przekaznik wyczyściłem ,rozrusznik podłączyłm do prostownika i krecił dobrze,patrzyłem zębatka na którą przyłożony jest rozrusznik nie jest zablokowana kręci sie tylko w jedna strone tak jak to powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy ssanie się domyka i czy nie wlatuje ci za dużo paliwa do komory pływakowej (sprawdź poziom przeźroczystym węźykiem) jakąś nieypowa drogą (np. przez przewód podciśnienia od kranika).

Jeśli masz w gaźnikach przepustnice podciśnieniowe z membraną to sprawdź ich stan - maja być całe i nie popękane .

 

w ogóle to forum się zj....o :laugh: :icon_mrgreen:

Ale emotki są , jakoś przeżyjemy :D

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...