Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jestem tu nowy,mam do Was(forumowiczów) pytanko....dopiero zaczynam zabawę z motorami,czy yamaha mt 125 bedzie dobrym zakupem na początek??? Podoba mi się ten motorek,wiem że moc nie powala...ale nie oszukujmy się-moje umiejętności też nie...Chcę dopiero rozpocząć przygodę.....

Proszę,opowiedzcie coś o doświadczeniach z tym motorkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, nie zakładając nowego tematu chciałem trochę napisać na temat tego motocykla. Ponieważ wcześniej w życiu nie jeździłem motocyklem który rozwija więcej niż 60km/h ( a było to ponad 12lat temu), postanowiłem zacząć od pojemności 125ccm, ale chciałem też żeby było to takie moto które pozwoli swobodnie poruszać się lokalnymi drogami z prędkością około 100km/h, szukałem, szukałem, czytałem sporo recenzji i padło na dwa typy - KTM Duke 125 i Yamaha MT125 (myślałem też o Hondzie Varadero 125, ale stwierdziłem, że jest za ciężka do mocy 15KM), potem pojawił się dylemat który wybrać z tych dwóch.. Czytając i oglądając jeszcze sporo różnych filmików prezentujących te dwa motocykle doszedłem do wniosku, że ciekawszy dźwięk silnika oraz większą prędkość maksymalną będzie miała Yamaha MT125, no i kupiłem miesiąc temu owy motocykl. Przez ten czas zrobiłem już prawie 1700km i powiem, że moto jak na 15KM bardzo dobrze jeździ. Sporo z tego dystansu zrobiłem jeżdżąc na przejażdżki poza miasto, najdłuższa jednorazowa trasa jaka była do tej pory to 100km w jedną stronę, jazda z prędkością 100km/h to żaden problem dla tego motocykla, tiry w ogóle nie przeszkadzają, z wyprzedzaniem pojazdów jadących około 90km/h też nie stanową problemu dla tego motocykla ( TIR-y ). Przy redukcji na 5 bieg można sprawnie wyprzedzić rozpędzając się na tym biegu do prawie 120km/h - a potem 6. Prędkość maksymalna jaką osiągnąłem (ważę 70kg) to 133km/h ( przy tej prędkości już zapala się lampka, że obroty wychodzą poza bezpieczny zakres ). Spalanie na trasie przy prędkości 100km/h to około 2,5l/ 100km, dodam, że jadąc 80-90 km/h spalanie wychodzi coś około 2,2l / 100km. Motocykl w mieście też radzi sobie bardzo dobrze, że tak powiem, nie jest się zawalidrogą. Silnik chłodzony jest cieczą tak więc nie ma zupełnie mowy o przegrzewaniu się, wskaźnik temperatury w każdych warunkach stoi w miejscu. Pozycja na motocyklu jest wygodna, chodź na początku przy pierwszych przejażdżkach bolał mnie kark :) ale teraz jest już dobrze. I to chyba tyle z moich pierwszych spostrzeżeń dotyczących MT125.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem okazję pojeździć jakiś czas temu na MT125, głównie po Warszawie, gdzie mogłem docenić wiele zalet tego motocykla. Wg mnie najbardziej na plus to dynamiczny silnik- osiągi jak na moc 15KM są na prawdę niezłe. Kiedyś bodajże w świecie motocykli robili taki megatest 125ccm dostępnych na rynku i pamiętam, że w konkurencji pszyspieszenie 0-80km/h MT miał najlepszy wynik spośród wszystkich sprzętów. Prędkość też jest niezła, mi udało się rozpędzić do 128km/h. Druga sprawa- wygląd i gabaryty. Wg mnie prezentuje się bardzo atrakcyjnie, jakość wykonania to najwyższa półka i co najważniejsze- nawet ja( 185cm, 90kg wagi) jadąc na nim nie czułem się jak na typowej 125. I również nie wyglądałem śmiesznie( to już opinia znajomych :)) Także rozmiarami i osiągami na prawdę sprawia wrażenie motocykla o większej pojemności niż 125ccm.

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem okazję pojeździć jakiś czas temu na MT125, głównie po Warszawie, gdzie mogłem docenić wiele zalet tego motocykla. Wg mnie najbardziej na plus to dynamiczny silnik- osiągi jak na moc 15KM są na prawdę niezłe. Kiedyś bodajże w świecie motocykli robili taki megatest 125ccm dostępnych na rynku i pamiętam, że w konkurencji pszyspieszenie 0-80km/h MT miał najlepszy wynik spośród wszystkich sprzętów. Prędkość też jest niezła, mi udało się rozpędzić do 128km/h. Druga sprawa- wygląd i gabaryty. Wg mnie prezentuje się bardzo atrakcyjnie, jakość wykonania to najwyższa półka i co najważniejsze- nawet ja( 185cm, 90kg wagi) jadąc na nim nie czułem się jak na typowej 125. I również nie wyglądałem śmiesznie( to już opinia znajomych :)) Także rozmiarami i osiągami na prawdę sprawia wrażenie motocykla o większej pojemności niż 125ccm.

Wg mnie z nowych 125 to najlepsza opcja, ale jest mega drogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie z nowych 125 to najlepsza opcja, ale jest mega drogi...

Fakt, cena wersji z ABS na poziomie 19 000zł jest jedną z wyższych w segmencie 125ccm, ale z drugiej strony jeśli spojżeć na konkurencję, to np Duke 125 z ABS kosztuje też nie mało, bo ok 18 000zł. Dukowi przyglądałem się z bliska i np pierwsze, co rzuca się w oczy to mniejsze gabaryty motocykla( dla niektórych oczywiście może być to zaletą) no i chyba jakością wykonania troche odstaje. Jest to model w całości produkowany w Indiach i dało się zauważyć kilka budżetowych rozwiązań.

 

Generalnie ta cena z czegoś wynika w przypadku MT głównie z wysokiej jakości wykonania i świetnego silnika. Ktoś kto patrzy tylko na cenę to kupi chińskiego rometa lub junaka, tutaj jednak bym nie robił porównań na żadnej płaszczyźnie bo MT/Duke a chinole to dwie kompletnie osobne ligi.

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając moto 125ccm chciałem aby z wyglądu przypomniał pełnowymiarowe moto, MT można takim nazwać, faktycznie cena jest zaporowa, ale niestety nie posiadam kategorii A więc zmuszony byłem kupić "dobrą" 125-tkę.. (wg. mojej oceny) którą można jeździć swobodnie po lokalnych drogach przynajmniej te 100km/h. Bardzo podobała mi się Yamaha MT 07, gdyby było "A" to już bym ją miał... ;/ Ale póki co zdobywam doświadczenie na tym co mam, a w przyszłości jak los zechce to może zrobi się kategorię A, bardzo polubiłem jazdę moto, im więcej jeżdżę tym bardziej odczuwam już brak mocy na takiej 125-tce.. do spokojnej jazdy jest ok, ale wiadomo, czasem chce się trochę poczuć silniejszy "wiatr we włosach" :)

Edytowane przez Grzechuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając moto 125ccm chciałem aby z wyglądu przypomniał pełnowymiarowe moto, MT można takim nazwać, faktycznie cena jest zaporowa, ale niestety nie posiadam kategorii A więc zmuszony byłem kupić "dobrą" 125-tkę.. (wg. mojej oceny) którą można jeździć swobodnie po lokalnych drogach przynajmniej te 100km/h. Bardzo podobała mi się Yamaha MT 07, gdyby było "A" to już bym ją miał... ;/ Ale póki co zdobywam doświadczenie na tym co mam, a w przyszłości jak los zechce to może zrobi się kategorię A, bardzo polubiłem jazdę moto, im więcej jeżdżę tym bardziej odczuwam już brak mocy na takiej 125-tce.. do spokojnej jazdy jest ok, ale wiadomo, czasem chce się trochę poczuć silniejszy "wiatr we włosach" :)

Akurat ja Cie rozumiem, poniewaz sam mam 125, z tym, ze Honde CB125F. Troche tansza i slabsza i mniej wypasiona, ale na razie mi styknie. Nawet wycisnie te 100 km/h ale optymalnie to 80-90 km/h.

 

Poza tym ja nie mam wlosow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja Cie rozumiem, poniewaz sam mam 125, z tym, ze Honde CB125F. Troche tansza i slabsza i mniej wypasiona, ale na razie mi styknie. Nawet wycisnie te 100 km/h ale optymalnie to 80-90 km/h.

 

Poza tym ja nie mam wlosow

 

Honda CB125F ładne moto, też ją miałem na uwadze przy zakupie, żeby miała trochę grubsze opony i te 14-15KM mocy to by było idealnie, ale ważne, że maszyna markowa, powinna jeździć długo i bezawaryjnie, a to najważniejsze. 125ccm może nie są szybkie, ale mają jedną dużą zaletę -spalanie na poziomie 2-2,5l/ 100km :) A z tymi włosami to u mnie też nie za ciekawie hehe

Edytowane przez Grzechuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Honda CB125F ładne moto, też ją miałem na uwadze przy zakupie, żeby miała trochę grubsze opony i te 14-15KM mocy to by było idealnie, ale ważne, że maszyna markowa, powinna jeździć długo i bezawaryjnie, a to najważniejsze. 125ccm może nie są szybkie, ale mają jedną dużą zaletę -spalanie na poziomie 2-2,5l/ 100km :) A z tymi włosami to u mnie też nie za ciekawie hehe

Grubosc opon nie powala na kolana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
8 godzin temu, Patryk 12679 napisał:

wkręca się do 10 tysiąca obrotów mimo że na  wskaźniku jest 12 tysięcy

Przecież w każdym pojeździe na obrotomierzu masz trochę większą skalę obrotów niż wynosi odcięcie. Tam jest wszystko dobrze, ten silnik się wyżej nie zakręci, nie szukaj dziury w całym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym się dowiedzieć może grupiwicze będą mieli jakomś wiedzę kiedy będzie nowy model Mt 125 planuję zakup takowego modelu ale nie wiemy czy jest sens teraz bo podobno co jakiś czas są odmładzane i nie wiem czy poczekać do następnego roku czy nie ma sensu i brać teraz za odpowiedź z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...