Skocz do zawartości

wymiana oleju i płynu


Crovcia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć panowie zabieram sie za pierwszą w tym sezonie wymiane oleju i pierwsza od kad mam jadzie :)) wcześniej 2t. Dlatego chciałem zapytać jaj zmienić olej? Bo u 2t souszczalem i zalewazlen a u takiej jadzi podobno sa jakies sitka i trzeba je wyczyścić. Do tego mam rozne inf. Jedni mówią ze 1.4 do silnoka drudzy ze 1.1 trzeci ze 2litry i teraz niewiem komu wierzyć. . Olej jaki leje to castrol 10w40 offroad

2. Plyn chłodniczy spuspuszczam śrubka kolo pomly wody czy cos (musze zlokalizowac) z tym problemu nie bedzie tylko pytanie gdzie potem lac płyn? Bo jadzi ma zbiornkk wyrównawczy i jak wleje do chłodnicy to on sie sam rozejdzie? A i ile tego płynu?

 

Wr 450f

Edytowane przez Crovcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony 51 masz pokazane krok po kroku jak kontrolować i zmieniać olej. Sporo obrazków. Uwierz, warto odpalić w drugiej zakładce translator i sobie pojedyncze słówka tłumaczyć bo przyda Ci się to na przyszłość. Większość serwisówek jest po angielsku, jak załapiesz kilkanaście technicznych słówek to potem w jakimś innym motocyklu bez problemu na podstawie anglojęzycznej książki będziesz wiedział o co tam chodzi :) Tu nie trzeba wielkiej filozofii czy znajomości całego języka, wystarczy wyłapać pewne słowa (screw/bolt, tank cap, dipstick itp.) i już bez problemu wiesz o co chodzi. U mnie angielski też jest na poziomie szkoły podstawowej a prawie wszystko przy motocyklu robię na podstawie takich serwisówek, jak czegoś nie wiem to wystarczy przetłumaczyć parę słów i wiadomo co jest grane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej serwisówce wyczytałem :

 

Oil quantity:
Periodic oil change:
1.0 L (0.88 Imp qt, 1.06 US qt)
With oil filter replacement:
1.1 L (0.97 Imp qt, 1.16 US qt)
Total amount:
1.2 L (1.06 Imp qt, 1.27 US qt)

 

Czyli że do silnika wlać 1.1 i do filtra 100ml , no ale wleje 1.3 myslicie ze bedize okej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...