Skocz do zawartości

Zakup Shadow VT 750 lub Drag Star Classic XVS 650


Robert_Kraków
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że to mój pierwszy post na forum witam wszystkich bardzo serdecznie.

Chciałem prosić doświadczonych motocyklistów o poradę.

Stoję przed zakupem pierwszego motocykla. Dokonałem wstępnej selekcji i pozostały dwa motocykle. Honda Shadow VT 750 i Yamaha Drag Star XVS 650. Znalazłem już sklep gdzie są obydwa. Miejsce ma dobrą renomę więc nie szukam gdzie indziej ... pozostaje wybrać. I tu proszę o wskazówki. Drag Star jest z 2007, wizualnie bardziej mi się podoba jednak parametry mniejsze niż Honda. Silnik 650 chłodzony powietrzem o mocy 39 KM i momencie 50 Nm przy 3000 obr. Honda to rocznik 1998 i parametry 750, moc 46 KM i moment 63 Nm też przy 3000 obr. Silnik chłodzony cieczą. Po za tym Drag ma wał a Honda łańcuch. Ten fakt to akurat plus dla Draga ... ale czy wystarczający.

Zastanawiam się czy są to różnice, które odczuje w czasie jazdy. Moje plany to jazda w mieście oraz wakacyjne lub weekendowe wypady w trasy. Trochę góry trochę płasko ... byle jechać :). Mechanik w sklepie gdzie stoją motocykle doradza Hondę ponieważ, jak twierdzi to dobry i sprawdzony silnik a sam motocykl nie traci na wartości no i ma doświadczenie z serwisowania. Podsumowując. Wizualnie Drag bardziej mi odpowiada ale rozsądek podpowiada Hondę .... proszę o jakieś trafne podpowiedzi i opinie na temat tych motocykli.

Zamieszczam linki do tych konkretnych modeli.

http://www.moto-top.pl/motocykle/honda-vt-750-c2-shadow-na-a2,860.html

http://www.moto-top.pl/motocykle/Yamaha-Xvs-650-drag-star-classic-na-a2,658,26.html

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Drag star to zupełny golas , więc jak masz w planach wakacyjne wypady , czy nawet weekendowe to musisz go jeszcze "ubrać" ( sakwy , gmole itd ), a to dodatkowe wydatki. Np. same sakwy w które wyposażona jest Hanka to ok 1,5 tys a to tylko początek.

Honda - nie ten rok i nie ta kasa jak dla mnie . Jeszcze niedawno nasz kolega forumowy sprzedawał swoją shadowe w podobnych pieniądzach tylko 10 lat młodszą i na Kardanie ! kompletnie ubraną ( min .sakwy+kufer, gmole, oparcie pasażera,szyba ) ,

Przebiegi w tych ogłoszeniach to chyba jakiś żart :banghead: Co do shadowy to też kiedyś kupiłem sobie jako pierwszy motocykl. Miałem wersje Spirit z 2007 r i jezdziłem nią przez 2 sezony .Bardzo fajny sprzęt na początek . Łatwy w prowadzeniu, i bezawaryjny ! Moim zdaniem Shadowa na początek to dobry wybór Poszukaj tylko młodszego rocznika , bo z tym albo się później "ożenisz" albo dużo na nim stracisz .

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do tego co napisałeś, czyli ze podjąłeś już decyzje i nie szukasz gdzie indziej, Honda tak jak sam piszesz byłaby rozsądniejszym wyborem chociażby ze względu na dodatkowe akcesoria jak i jej stan w porównaniu do Yamahy (na tyle na ile można oczywiście ocenić ze zdjęć) Sam kiedyś rozważałem ten model Hondy, tylko ten łańcuch jakoś mi nie leżał, ale to nie jest jakiś wielki minus.

Yamaszka sprawia na tych zdjęciach wrażenie jakby miała położony nowy lakier, ale mogę się mylić, warto by było się temu przyjrzeć.

Zakup w komisie na pewno jest wygodnym rozwiązaniem, jednak sprawdziłbym sprzęt bardziej dokładnie, no i tak jak zauważył _Pablo_ musisz sie liczyć z tym że zawsze coś tam przepłacasz. Życzę udanego zakupu.

Edytowane przez daniel-intruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz pewne motocykle to poszperaj na forach tych konkretnych modeli. Yamaha Drag Star ma swoje forum i tam sporo ludow sprzedaje pewne maszyny.

Poza tym .... musisz przymierzyc sie osobiscie do kazdej i zwyczajnie kupic ta na której lepiej sie czujesz.

Oba to cruisery i zadnych super osiagow na nich nie ma wiec wybor to raczej kwestia gustu i wygody, ot co

 

Nic nie napisales o sobie, o wzroscie i swojej wadze bo to dosc istotne tez jest. Drag Star 650 przy 130 km/h juz ma dosyc a tez nie wiadomo czy bedziesz chcial smiigac sam czy z towarzyszka/em.

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Co do moich parametrów to 174 cm i ok. 80 kg.

Jak na razie będę latał sam dopóki dobrze nie opanuję motocykla.

Siedziałem na obydwu i szczerze mówiąc lepiej czułem się na Dragu ... i nie ukrywam, że to on jest moim faworytem. Fakt, jest goły i to też mi się w nim podoba ... minimalizm :) Wczoraj cały czas rozmyślałem o obydwu i Drag przemówił :) ... podkreślam tylko dwa piwa wypiłem :)

Co do sklepu to raczej pewne miejsce. Firma istnieje od bardzo dawna i słyszałem o nich dużo dobrego. Opinie są takie, że motocykle u nich kupione są co prawda drogie ale za to pewne i przygotowane do jazdy. Nawet instruktor, który uczył mnie jeździć kupuje i serwisuje u nich swoje prywatne motocykle.

A tak na marginesie. Znalazłem na allegro ofertę komisu z Zatoru na Śląsku. Słyszeliście coś o nich ? Mają dużą ofertę i niskie ceny. Ale sprawiają też wrażenie masówki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daj się zwieść błyszczącym lakierkiem i małym przebiegiem. Obydwa motocykle są zadeklarowane z małym przebiegiem a stoją na nowszych oponach. Do 10tyś przebiegu to jeszcze powinne mieć ten sam rocznik co moto no chyba że moto stało w wodzie i gumy zgrymniały :-), tarcza powinna być gładziutka.

Posłałem Ci PW

Edytowane przez wajzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na

shoc.pl oraz yamaha-dragstar.pl

Poczytaj, popatrz, dojdziesz wtedy do wniosku że te dwa motocykle przedstawione przez Ciebie to nie jest żadna super okazja. Możliwe nawet że na tych forach znajdziesz motocykl dla siebie od motocyklisty który dobrze zna swój sprzęt a nie od handlarza który przecież patrzy tylko na zarobek.

 

Odnośnie samej kwestii: ubrany czy goły? Jasne, że ubrany! Jak chcesz mieć gołego to zawsze możesz zdjąć nadmiar gratów. A jak kupisz gołego i kiedyś będziesz chciał coś dołożyć (a będziesz chciał na pewno) to wystarczy wyjąć z garażu i założyć bez wydawania hajsu.

 

Teraz Shadow czy Drag?

Gwiazda ma wyraźne braki mocy, Cień w tej kwesti też nie błyszczy ale jednak jest lepiej. Osobiście brał bym Shadow.

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze Suzuki VL 800?Bije oba modele pod kazdym wzgledem.Szczegolnie wersje na wtrysku.(moc 54 KM,duzy oment obr.wal kardana ,cenowo tanszy niż powyzsze)

 

A jesli juz z tych dwoch to tylko honda a nie zabawa w drag srasy z wadliwym sprzęgielkiem rozrusznika.

Gilera Eaglet, HondA Cbr 125,Piaggio 125,Kawasaki EN 500,Honda Deauville 650,Kawasaki El 250,Suzuki VL 800, Yamaha FZ 6 S2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wielkie dzięki za wszystkie posty :) i za cierpliwość dla napalonego żółtodzioba :)

Zaczęło się kupowanie :) i apetyt wzrósł w miarę jedzenia ... znalazłem takie cudeńko

http://jade.otomoto.pl/yamaha-drag-star-xvs-1100-custom-M4192904.html

jak chodzi o osiągi to bez uwag ... aż za dużo chyba ... tylko miejsce, ten Libiąż ... macie jakieś opinie o tym komisie ... co to za gość .... czy warto się wybrać i obejrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej szukać w ten sposób?

http://yamaha-dragstar.pl/viewtopic.php?t=18050

http://yamaha-dragstar.pl/viewtopic.php?t=18049

 

Nie znam motocykla ani właściciela. Ale jak ja miał bym kupować motocykl to w pierwszej kolejności interesował bym się tym znalezionym na forum danego modelu. Handlarze to ostateczność, co żeś się tak uparł na nich?

Edytowane przez fincher

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie wszelkich handlarzy,szukaj moto kupionego w polskim salonie a potem ewentualnie od motocyklisty (rozni sa motocyklisci ale wiekszosc jesli sama na nie zarobila dba o swoje malenstwa:).Wszelkie komisy,szroty sciagajace padlo do odpicowania staraj sie omijać.

Edytowane przez damikss

Gilera Eaglet, HondA Cbr 125,Piaggio 125,Kawasaki EN 500,Honda Deauville 650,Kawasaki El 250,Suzuki VL 800, Yamaha FZ 6 S2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...