Skocz do zawartości

Droga hamowania - mało czy zbyt wiele? :)


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się zapytać o droge hamowania waszych motrocykli ponieważ chyba nigdy nei widxiałem żeby była ona podawana w testach itp. postanowiłem zmioezyć droge hamowania mojego moto: czym hamowałem? 1 tarcza 280, zacisk 2-wu tłoczkowy - tłoczki pływające >>> droga wyniosła 33metry

hamowanie tyłem i przodem dało taki sam wynik jak samym przodem :buttrock:

 

ps. przewody oczywiście w oplocie stalowym :buttrock:

ps2. hamujemy z prędkości 100km/h :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście udało Ci się wyhamować z setki na 33m to masz hamulce super żylety, ale wg. mnie wynik jest coś za dobry, pamiętam w MOTOCYKLU test hamulców w różnego typu motocyklach i najlepszy uzyskany wynik to coś ok. 38m uzyskany na supersporcie przez gościa jeżdżącego "zawodowo" na ścigach. Amatorzy uzyskują wyniki gorsze o kilkanaśce procent czyli dobrze powyżej 45m.

Ale ... nie neguję wyniku, niezależnie od błędu pomiaru jest świetny.

 

Zbycho

XJR1300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

 

Jest taki program TVN TURBO :buttrock: pewnie wielu z was go zna i ogladałem tam program gdzie tuningowali jakis samochod lacznie z hamulcami i testowali hamulce ze 100 i ze 160km/h i robili to pod warszawą wsumie to jescze chyba warszawa nad wisła i tak się składa że wiedziałem gdzie to jest (wiele programów tam nagrywają) i mieli na ulicy zaznaczone metry i skad hamowali, pojechałem tam i wykożystałem ich skale - a nie sądze żeby była jakas trefna... ale taki wynik może zawdzięczam lekkiej masie motocykla - około 125kg (motocykl to MZ RT 125)

 

wsumie skala zaczynała się od 34m a ja zatrzymałem się tak na oko metr przed skala więc może wynik nie jest tak dokładny... ale myśle że wiarygodny - może wezme kamere i nagram wszytko żeby były dowody :buttrock: bo zdięcia to nic nie dadzą :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze uwzglednic blad wskazania predkosciomierza - ktory przy moto 125ccm moze byc dosc duzy.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to naprawde niewielki bo sprawdzałem jadac rownolegle z CB 400F, ale tez z "reno" megane 2 :buttrock: + jakieś inne furki + skuterki - i pokazywało naprawde identyczne dane - może niech będzie +-5km/h bo napewno nie pokazuje idealnie :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moze być to prawda - 33 metry to wynik nie do osiągnięcia na takim motocyklu i na zwykłych oponach. Dobre samochody (Porsche np.) robią to na około 36 mertach, szybkie motocykle niecałe 40 . Coś Ci się pokreciło z pomiarami, ale jedno jest pewne - taki trening może Ci nie raz uratować dupsko w sytuacji realnego zagorązenia, tak więc ćwicz dalej :-).

 

POzdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, OK rozumiem - sam byłem zdziwiony takim wynikiem... ale myślisz że pomylili się o 20m (-+) w malowaniu skali a potem jescze takie głupoty opowiadali na tvn'ie? :| Może dziś pojade tam i nagram na kamerce wszystko (jak bede miał czas a jak nie jutro to pod koniec wakacji bo potem mnie nie będzie)

 

Co do tego ćwiczenia - już pare razy musiałem tak hamować przez kierowców nie używajacych lusterek... wyjeżdzających na czerwonym... itp. troszke by się tego uzbierało :buttrock: ale też z mojej winy była taka sytułacjia - jechaliśmy w 2 motocykle + fura ale samochud gdzieś został na światłach no i jechaliśmy powolo może 50km/h głowy odwrucone do tył i wypatrywaliśmy czy juz jedzie - i motocykl przedemną delikatnie zacza hamować gdybym odwrucił się jakieś 2s potem pewnie siedział bym na jego tablicy :banghead: Więc trzeba myśleć nie tylko za siebie ale jeszce za innych :banghead: a w tym przypadku nie myślałem wcale - ale dzięki takim sytułacjiom ucze się i to już nie ma prawa się zdażyć :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tego co miał kumpel nagrać nie nagrał albo słabo uchwycił... :buttrock: ale prosze oto film z hamowania :banghead:) http://www.salata123.uzo.pl/mz/download.ph...cmd=click&id=28 całą reszte napisałem w filmie więc nie ma sensu żebym pisał to 2gi raz :banghead:

 

cu :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że sprawdzałeś licznik z tymi wszytkimmi pojazdami nic nie znaczy każdy pojazd ma zawyżone wyniki na prędkościomierzu od kilku do kilkunastu procent więc mając 100 na swoim liczniku jedziesz 90 albo mniej ale ani km więcej, zrób test ze 115 km/h na swoim liczniku i masz na dzień dobry 10m extra do drogi hamowania.

 

Ja jawą jechałem "160" km /h fabryka daje 120

maluchem "140" km/h fabryka daje 105

Cinquecento 900 "180" km/h fabryka daje 145

XX "310" km/h fabryka daje 285

 

Wszystkie wskazania mają tyle wspólnego z prawdą ile widać. A jeżeli ktokolwiek myśli że jego licznik pokazuje idealnie to niech żyje w błogiej nieświadomości albo weźmie ze soba GPS i dowie się że pojazd z biedą osiąga to co mu fabryka obiecała

 

Co do "pływających" to chyba miałeś na myśli zaciski a nie tłoczki :)

 

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wskazania mają tyle wspólnego z prawdą ile widać. A jeżeli ktokolwiek myśli że jego licznik pokazuje idealnie to niech żyje w błogiej nieświadomości albo weźmie ze soba GPS i dowie się że pojazd z biedą osiąga to co mu fabryka obiecała

Albo zainstaluj sobie licznik rowerowy, dają precyzyjne wskazania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jakies 5 lat temu w gazecie" motocykl" byl artykul o hamowaniu z 200. porsche zatrzymalo sie szybciej o kilka metrów od cbr900(jechal na niej zawodowiec) i wyszło kolo 135 metrów. a porsche ze 100km/h wyhamuje w jakies 36 metrów wiec nie mozliwe zebys je pobił. :D :D

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam, tyle ze pisali ze w porszaku to zaden wyczyn ot wciskasz hamulec do podłogi i czekasz na zatrzymanie a na motorku to inna historia i trzeba miec ogromna wprawe zeby zatrzymac sie w podobnej odleglosci.

 

PS a nie była to gazetka MOTORMANIA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...