Skocz do zawartości

SHL M11 remont


ventura
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zadzwoniłem do firmy Galux odnośnie kierownicy. Cena od 80 do 160 zł za tą usługę. Tak że już kupiona druga a tą może kiedyś odświerzę.

To lecimy dalej z tematem. Szukałem wątku odnośnie gaźnika. Ludzie pytali, szukali,drążyli czym by tu zastąpić fabryczny i jakoś nic konkretnego nie wynalazłem. Rozważam dwie opcje gaźnika. Mz 150 i 250. Ten pierwszy ma identyczną średnicę 24mm a drugi 30. Z mocowaniemnie nie będzie większego problemu, coś się wymyśli żeby w oczy nie koliło. Ale który się lepiej sprawdzi? Ten od 150 nie ma regulacji wolnych obrotów, chyba. Za to w 250 jest już dużo lepiej. Można wyszukać pomiędzy wersjami N1 najstarsze do N3 z ustawionymi fabrycznie wolnymi obrotami. Ale jako że to będzie przeszczep to wolę tą śrubę jednak posiadać. Więc pewnie padnie na ten N2. Ma ktoś jakieś przygody z takimi przeróbkami? Dodam że chodzi mi głównie o niezawodność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wyszukać pomiędzy wersjami N1 najstarsze do N3 z ustawionymi fabrycznie wolnymi obrotami. Ale jako że to będzie przeszczep to wolę tą śrubę jednak posiadać. Więc pewnie padnie na ten N2. Ma ktoś jakieś przygody z takimi przeróbkami? Dodam że chodzi mi głównie o niezawodność.

 

Te gaźniki mają fabrycznie zaślepioną regulację składu mieszanki. Chyba to miałeś na myśli :)

Weź dostań teraz oryginalną iglicę do 30N3-1, albo w ogóle do innego oryginała. Zobacz sobie jakie miałem przejścia z iglicami http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/169039-etz-251-iglica/

Dzisiaj składałem kartery do Pegaza 700, oni nawet już uszczelki papierowe sprzedają nie wymiarowe. A tak na marginesie to mam w nim skrzywiony wał, no cóż taki kupiłem silnik z demobilu do remontu, ale żeby wał był krzywy, załamka :(

Edytowane przez shalashaska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Te gaźniki mają fabrycznie zaślepioną regulację składu mieszanki. Chyba to miałeś na myśli :)

Weź dostań teraz oryginalną iglicę do 30N3-1, albo w ogóle do innego oryginała. Zobacz sobie jakie miałem przejścia z iglicami http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/169039-etz-251-iglica/

Dzisiaj składałem kartery do Pegaza 700, oni nawet już uszczelki papierowe sprzedają nie wymiarowe. A tak na marginesie to mam w nim skrzywiony wał, no cóż taki kupiłem silnik z demobilu do remontu, ale żeby wał był krzywy, załamka :(

Nigdy nie dłubałem w tej zaślepce. Czyli jest tam śruba do ustawiania?Co do wału to wysyłaj do Iławy. Pan Lubiński na pewno sobie z nim poradzi. Czopy wymienia na nowe, centruje i można latać. Ja swój właśnie odebrałem.

 

Mi ten silnik dobrze sie sprawował na gazniku jikov z jawy ts 350, lepiej niz na orginalnym.

A jak rozwiązałeś sprawę ssania? Widziałem gdzieś te gaźniki z ssaniem na lince.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie dłubałem w tej zaślepce. Czyli jest tam śruba do ustawiania?Co do wału to wysyłaj do Iławy. Pan Lubiński na pewno sobie z nim poradzi. Czopy wymienia na nowe, centruje i można latać. Ja swój właśnie odebrałem.

 

Po tylu latach nic tam nie ruszałem, świeca ma taki kolor jaki ma mieć więc rozumiesz. Ogólnie to szukaj gaźnika używki i bedziesz zadowolony. Można prosić jakiś namiar do tej Iławy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu klamotów napatoczyłem się na rarytas bo chyba nikt inny tego nie sprzedaje. Obejmy hamulca i sprzęgła. Wyjdzie taniej niż chromowanie. Może komuś się przyda namiar.

http://www.motorstore.pl/motocykle-zabytkowe/1449-OBEJMY-MOCO-KLAMEK-KIEROWNICY-CHROM-KOMPLET-SHL-05947.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś trochę poskładałem. Góra malowana proszkowo, dolna szklanka z nierdzewki, środek nowe uszczelniacze i olej. Amor można praktycznie całkowicie zreanimować

post-5818-0-95928200-1426701636_thumb.jpg

 

Śruby amorów również z nierdzewki. Półka malowana, śruby z nierdzewki, mocownie kierownicy polerowane. Kierownica nowa.

post-5818-0-77935000-1426701939_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...