Skocz do zawartości

montarz lozysk -- opalarką ?


viperPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

HI.

 

Czy uzywa ktos z Was opalarki to wkladania łozysk ? daje rade podgrzac do takiej temp stop alu aby lozysko swobodnie weszlo ?? -- dotychczas robie to nad kuchenka gazową co jest dosyc upierdliwe..

 

 

Opalarka która chce nabyc ma 1500 W starczy taka moc ??

 

 

dzieki za szybka odp. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opalarka - bez problemu podgrzewa, nie robi szoku termicznego elementu (nie grzeje punktowo), nie kopci elementow, lozyska same wpadaja w gniazda - doswiadczenie na kilkudziesieciu silnikach i piastach kol oraz innych elementach :mrgreen:

Moc 1,5kW spoko starczy, ale zwroc uwage, czy ma plynna regulacje temperatury, wystepuja rowniez z wyswietlaczami temperatury.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opalarka gazowa nie bedzie powodowala oczadzania, gdyż gaz spala się prawiecałkowicie. Ponadto też nie powoduje szoku termicznego gdyż również możesz nagrzewać element stopniowo. Też sprawdzone na silnikach i różnych innych elementach :mrgreen: . Oczywiście zgadzam się z MłodymVFR co do skuteczności opalarki elektrychnej, zwłaszcza gdy łożyska montowane są w aluminiowym kadłubie który ma znacznie większą rozszerzalność cieplną niż stop łożyskowy. Natomiast co do nagrzewania konkretnego elementu to lepsza jest opalarka gazowa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No towiec mam juz 2 propozycje:)

 

co do opalarki elektrycznej... to kupie taka z 2 stopniową regulacją--- cena / jakosc na dobrym poziomie.... tak do 100-150 pln powinienem dostac jakas firmową.

 

PALNICZEK na propan butan takze mnie zainteresowal :buttrock:)) ale tutaj sa juz 2 opcje:

 

1/ opalarka w formie pistoletu z nabojem gazowym... odpadajaweze i takie taminne zeczy jak ciezkie butle :banghead: ..no ale czy to da rade podgrzac ?

cena okolo 70 zeta.

2/ butla turystyczna + palnk --- cos w stylu palnika to wulkanizowania papy pewnie ma niezla temp i ozna takze spoko giąc rózne elementy :banghead: . tylko ciekawe jestem ceny takiego palnika ?? -- pewnie tez trzeba jakis reduktorek do tego tak ??

 

 

...no to wiec co kupowac ??? bo ostatnio ogarnela mnie mania zakupów :evil: warsztatowych oczywiscie :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...