Skocz do zawartości

Buciki poraz n-ty


Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie zbieram się do zakupu butów i mam problem, początkowo miały być SMX-5, ale teraz już nie jestem pewien, po tym jak się naczytałem różnych rzeczy w tych internetach.

Te które znalazłem i mieszczą się w moim budżecie i przypadły mi do gustu to:

 

Alpinestars SMX-5, SMX-6, SMX Plus(trochę niewygodne, ale bezpieczniejsze)

Falco Oxegen, Rival

Gaerne G.Evolution, G.IKE, GRW,

TCX S-Sportour

Arlen Ness BOT-cośtam

 

Czy macie jakieś wskazówki? Może któregoś z tych modeli unikać? Czego się mogę po nich spodziewać? Jak z trwałością? Stosunkiem ceny do jakości?

 

Poza jazdą na co dzień motocyklem to chciałbym aby spełniły moje następujące wymagania:

- nie chciałbym mieć bąbli po całym dniu ich noszenia w cyklu jazda - spacer (nie mam tutaj na myśli wspinaczek na Kasprowy).

- względna przewiewność, tak, żeby mi po 1-2h jeździe na trasie przy około +10 stopni w zwykłych skarpetach nogi nie odpadły. Czyli szukam czegoś na cały rok.

- nie oczekuje nieprzemakalności, w deszczu raczej nie jeżdżę a jak zmoknę to buty odstawię do wyschnięcia.

 

Pomoglibyście skrócić listę?

Edytowane przez Pini0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem byłoby wybrać sie do jakiegoś sklepu typu "Intermotors", "Moto-akcesoria" i pomacać,pomierzyć. Sam wiesz że każda noga jest indywidualna i w jednych bedzie super a drugie jak napisałeś.

Co do wedrówek to w "sportach" słabo się chodzi ze względów bezpieczeństwa, usztywnienie kostka-piszczel. "Turystyki" są wygodniejsze.

Zwracaj uwagę na perforacje - im wiecej tym bardziej przewiewne, dla odmiany zdarzają się także zamykane wywietrzniki.

Uwzględniłbym jeszcze firmę SIDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Czyli jak na moje potrzeby, to lepiej się w takie mocniej usztywnione (z szyną itd.) nie pchać? Żadnym sportem nie jeżdżę i jak na razie mnie nie ciągnie.

Chciałbym jeszcze przed Mikołajem sobie kupić, 22-23 planuje sobie porobić właśnie wycieczki po sklepach i przymierzyć. Tylko przed wolałbym coś więcej dowiedzieć się o tych butach, najlepiej od ich posiadaczy lub osób, które w tym siedzą.

 

Sidi w ogóle mi nie odpowiada stylistycznie, kojarzą mi się z takimi ciapciakami (bez urazy dla miłośników) ; p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod temat bo mam podobny dylemat. Moje Daytony Road Star Gtx właśnie wychodzą z użycia i szukam czegoś nowego. Miałem okazję mierzyć ostatnia Alpinestars S-MX Plus i uważam, że to bardzo wygodne buty nie tylko do jazdy ale i do chodzenia (nie mówimy tu o wycieczce na Rysy). Chciałem kupić takie buty z membraną Gore-Tex ale na dzień dzisiejszy są nie do zdobycia. Ponoć w przyszłym roku ma być jakiś nowszy model. Może ktoś z forumowiczów ma takie buty i podzieli się opinią na ich temat, ewentualnie na jakie inne buty zwrócić uwagę (jeżdżę bardziej turystycznie, czasem w długie trasy, a czasem parę kółek po torze). Tym razem zamierzam kupić buty o numer większe niż noszę normalnie bo mam złe doświadczenia z kilkudniowej jazdy non stop w zlewie. Te Daytony to bardzo dobre i wygodne buty ale jak przemokły to się zrobiły okropnie ciasne i żeby włożyć do nich nogę musiałem na skarpetę zakładać foliowy worek bo nie było zmiłuj i trzeba było jechać dalej. Czy w takich, bardziej sportowych butach jak Alpinestars S-MX Plus nie wpłynie to na bezpieczeństwo nogi, tzn. czy nie będzie za luźno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukajka się kłania bo o ile pytanie o konkretny model rozumiem to już o goretexach jest nabazgrane sporo.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki. Bardziej dotarło do mnie "Panowie", niż "goretex".

 

W przyszłym tygodniu jadę oglądać i przymierzyć Alpiny SMX Plus, możliwe, że je kupię. Są jacyś użytkownicy? Coś na co powinienem zwrócić szczególną uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...