Skocz do zawartości

Wyprzedzenie zapłonu loncin 200


mateusz786
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Loncina 200 ale niestety nie chce on odpalać. Gdy kręcę rozrusznikiem w pewnym momencie silnik łapie ale odpala w drugą stronę (spaliny wylatują przez gaznik i na tym koniec) Wszystko wskazuje na to że zapłon jest za wczesny. Czy mógłby ktoś mi powiedzieć jak w tym silniku opóznic zapłon ? Z góry dziękuje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek sprawdź klin na wale (koło magnesowe) zapłon jest sterowany modułem CDI a czujnik halla (położenia wału korbowego ) nie ma regulacji albo ma bardzo mało . Następne co mogło się zepsuć to moduł zapłonu ,lub przestawiony rozrząd (ale nawet jak by był przestawiony o ząbek to by zapalił tylko by dzwonił zaworami) .

Edytowane przez Daniel1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest on zamocowany na pokrywie zapłonu czy przy karterze ?



Próbowałem zdjąć magneto i w tym celu odkręciłem śrubę tą co magneto jest przykręcone do wału i próbowałem zdjąć takim ściągaczem jak na foto http://media1mi.pl/p/1/150/22/photo-714488c2-80a8-45d2-86e4-df61c1db3411-for_zoom.jpg. Nie udało się. Więc wykręciłem te 3 śruby wewnątrz magneta bo myślałem że może one trzymają ale dalej nie chce zejść. Boję się żeby czegoś nie urwać czy coś jeszcze trzyma te magneto czy po prostu dokręcać ściągacz na siłę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest tam gwint, ale wczoraj robiłem dokładnie to samo w KLE 500 i jest tam tak samo wszystko, też jest tam gwint na ściągacz ale tym ściągaczem uniwersalnym co ja mam zeszło magneto bez problem i myślałem że w Loncinie też tak będzie. Chyba kupie po prostu specjalny ściągacz bo nie jest to jakiś duży wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem te znaki na magnecie i wygląda na to że nie jest przestawione F tłok jest przed GMP i T tłok jest w GMP więc klin jest dobry. Jeszcze co zauważyłem to podczas kręcenia rozrusznikiem jest duży pobór prądu z akumulatora ponieważ na kablu plusowym topi się izolacja i akumulator szybko się rozładowuje. Akumulator jest na 100% dobry ponieważ używam go w KLE 500 i tam odpala bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...