Skocz do zawartości

Odebranie dowodu rejestracyjnego zatrzymanego przez policje


Nitomen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

moja kobita miala stluczke puszka i zbila przednia lampe , policja zatrzymala dowod rejestracyjny , ja jutro owa lampe wymienie i moze zdarze zrobic przeglad , pytanie czy i ile mozna jezdzic po przegladzie , ale bez dowodu rejestracyjnego ? czy to prawda ze musze z dowodem wrocic na stacje diagnostyczna, aby podbic na nowo przeglad ?

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stację nie musisz ponownie jechać jeśli już odbierzesz a masz dalej termin badania wyznaczony np za pół roku na pieczątce..Dostaniesz kwit o dopuszczeniu do ruchu i z tym po dowód do wydziału komunikacji.Jeśliw Twoim mieście to właściwie 3 dni i jest a mają na to 7.W pokwitowaniu od policaja masz zaznaczone że z powodu lampy czy poprostu po kolizji ? Badanie szczątkowe tzn sprawdzenie czy lampa została naprawiona kosztuje 20 zet czyli mjiej niż cały przegląd.Ile czasu możesz pomykć na kwicie od diagnosty juzżnie powiem. Przynajmniej tak jest w Radomiu ale chodzą słuchy że mimo takich samych przepisów co wydział to inna interpretacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedzialem sie u kumpla z drogowki , ze zazwyczaj jest to 7 dni od dnia zatrzymania , a zrobienie przegladu tego nie zmienia, uznaja to i tak za jazde autem niedopuszczonym do ruchu...i 500 zl mandatu

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, za brak światła, policja zatrzymuje dowód i wystawia pokwitowanie. Jest zakaz dalszej jazdy, wiec nie ma mowy o pozwoleniu na 7 dni. Pojazd powinien jechać na lawecie. Nie ma mowy o holowaniu. Po drugie, robisz przegląd a na zaświadczeniu nie możesz się poruszać. Po trzecie, za brak dokumentu, jest mandat w kwocie 50zł. Coś ten kolega policjant nie douczony.Po czwarte, nie musisz wracać z d.r do diagnosty.

W praktyce, powinno wyglądać to tak, że wykupujesz tablice czasowe czy tymczasowe, będąc b. precyzyjnym, chcąc się poruszać legalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie zapytam, podstawe prawna dlaczego nie moge holowac ?

 

PO wymianie lampy jedziesz na przeglad z kwitem przegladu odbierasz DR,

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladniej do zbity jest przedni klosz prawej lamy , zarowki i odblysnik cale . Kiedys jak mi zabrali dowod za cos tam w moto , to mialem 7 dni na zrobienie tego. Ale nie pamietam czy mozna bylo na kwicie poruszac sie pojazdem po legalu - a moze 7 dni to tylko maja czas na zwrot dowodu ? ...

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zabrali za brak przegladu i kazali w ciągu 7 dni zrobić (wystawili na to kwitek i mogłem jeździć ) i odebrac DR z WK .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zabrali za brak przegladu i kazali w ciągu 7 dni zrobić (wystawili na to kwitek i mogłem jeździć ) i odebrac DR z WK .

Mogłeś dojechać tylko do miejsca garażowania i na diagnistykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 dni jest ważne pokwitowanie kiedy np. brak badania tech w DR, a policjant nie stwierdził widocznego uszkodzenia. Można na tym pokwitowaniu się poruszać. Natomiast jest uszkodzenie, no zbita lampa, urwany zderzak, pęknięta, rozbita szyba itd.Jest absolutny zakaz dalszej jazdy na własnych kołach. (Pojazd holowany jedzie na własnych kołach, to informacja dla KSa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze podstawy prawnej.

 

Zawsze w kazdym przypadku ( za wyjatkiem niesprawnych hamulcow ) masz prawo dojechac do najblizszego warsztatu.

 

Jezeli zbity jest jedynie sam Reflektor lampy a swiatlo dziala, to moga " pocalowac tam gdzczie pan pana majstra w dupe mizesz pocalowac"

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze podstawy prawnej.

 

Zawsze w kazdym przypadku ( za wyjatkiem niesprawnych hamulcow ) masz prawo dojechac do najblizszego warsztatu.

 

Jezeli zbity jest jedynie sam Reflektor lampy a swiatlo dziala, to moga " pocalowac tam gdzczie pan pana majstra w dupe mizesz pocalowac"

 

:crossy:

 

Mi jak brali dowód za podarte kapcie i też za lekko zbity klosz to mi powiedzieli że nie mogę dalej jechać i żebym sobie albo wezwał lawete albo poczekał aż odjadą, bo jak tylko zobaczą że jade tym czymś to mnie zhaltują. Dali mi też opcje że jak sobie zrobie przegląd i dostarcze kwity z samego rana na komende, zanim wyślą dowód do WK to mi go oddadzą od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze trzy kontrole na zaświadczeniu od diagnosty zaliczyłem i nie było problemu z policjantem.Brak czasu to i po dowód poszedłem coś po ok miesiącu.Kiedyś,kiedyś za szybę zabrał mi w samą wigilię :) i wystawił warunkowy chyba na już po nowym roku.Dzisiaj jazda bez pasów ale sprawdził tylko trzeźwość pogrozil i kazał jechać.Tam też są ludzie.

 

Edek: Takie jak do normalnej jazdy.Żadne tam awaryjne i obowiązkowo trójkąt na tyle holowanego.

Edytowane przez pancur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Takie jak do normalnej jazdy.Żadne tam awaryjne i obowiązkowo trójkąt na tyle holowanego.

 

KS wiesz już teraz? Światełka.światełek trzeba używać a lampeczki się stłukły, więc światełek nie ma. Więc nie można holować. Swoją drogą, jak Ty k...wa uczysz tych kursantów? Chyba samych Turków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...