Skocz do zawartości

Rejestracja crossa/enduro z homologacją, da się?


Nexu99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znalazłem na Olx pewną ofertę z Aprilią RX 50, jak wiadomo jest to motorower. Apka jest sprowadzona. Zapytałem się gościa, czy posiada papiery do niej, a on odpisał mi, że posiada homologację- poprosiłem o fotki tych papierów.

 

00851316250357935803.jpg

 

Więc posiadając takie papiery, po przetłumaczeniu na język polski, można zarejestrować moto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nieczytelne. Po drugie jeżeli pojazd nie jest obecnie zarejestrowany to będzie to praktycznie niewykonalne. Jeśli masz na niego jakąś fakturę i nie był zarejestrowany to wtedy nie będzie problemu. Najlepiej jest zadzwonić do WK i tam się pytać. Różne WK różnie interpretują przepisy, więc pytaj u źródła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rejestracji motoroweru potrzebna jest właśnie ta homologacja i umowa kupna sprzedaży. Zasuwaj z tym do tłumacza i zapytaj co jest w stanie z tego przetłumaczyć. Ważne aby było co to za pismo i numer nadwozia.

Co zabawniejsze to na większość Chińczyków jest uniwersalna homologacja bez numeru nadwozia i to się normalnie rejestruje.

Ja aż tak pesymistycznie do tego nie podchodzę.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jak zasuwać do tłumacza, bo moto nie jest moje :P Skuter, który aktualnie posiadam chcę zamienić na tą Apkę. Na razie dokładniej się jej przyjże, bo nie jest w najlepszym stanie (brak oświetlenia, zaniedbana, zresztą już ma swoje lata) i jeżeli sprzedający zgodzi się coś dopłacić to się zamienie. Potem ewentualnie będziemy myśleli jak ją zarejestrować, a jeżeli będzie to trudne i kosztowne to lepiej wyjdzie kupić inną ramę z papierami. Na razie dzięki wszystkim za odpowiedzi, napiszę jeszcze co i jak! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...