Skocz do zawartości

Dobre, niedrogie opony do enduro ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie polecilibyście stosunkowo dobre/niedrogie opony z naciskiem na ćwiczenia w terenie (jazda po szutrach/piachu, mniej pokonywanie hardcorowych przeszkód).
Będę też jeździł na nich na codzień po mieście i okazyjnie małe przeloty asfaltowe ~150km.

Moto to Honda NX650, dodam że jestem amatorem w temacie offroadu, więc nie chcę na początek jakichś drogich/wypaśnych.

Zapewne jakaś kostka, bo enduro raczej odpadają - jeżdzę na Dunlop Trailmax TR91 i w terenie-tragedia.
Ponadto jak w rzeczywistośći jest z kostkami na asfalcie? Wiem, że szybciej się zużwają i na mokrym asfalcie są tragiczne, ale czytając na forum, podobno na suchym asfalcie, zarówno w mieście jak i trasie są jak najbardziej ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opona nadających się w teren i asfalt. AC 10 jest spoko oponą, ale szutry i drogi szybko ją zniszczą to jest typowo offroadowa opona. Taką przejściów teoretycznie może być motoz tractionator desert. Zwracaj uwagę, żeby kostki były jak najgęstsze jeżeli ma to w miarę wytzymać na szytrach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl głównie będę użytkował na codzień po mieście no i czasem dojazdowo miasto-miasto, a weekendowo chciałem pobawić się (jakkolwiek to dziecinnie brzmi) - w a'la dakarowską jazdę poza miastem tj. popylanie po szutrach/piachu, nie chodzi o typowy wyczynowy hard offroad typu błota, jakieś skały itp.

Ten Michellin wydawał się ok, tylko szkoda by było ją rzeczywiście od razu zajechać? No i nie mogę znaleźć 17'?
Ponadto jakich rozmiarów opon najlepiej szukać do NX650? Koniecznie muszą być tak jak producent radzi? (tj. P:90/90 R21' T:120/90 R17' czy kombinować z innymi?)

Sory za laikowe pytania, to mój pierwszy zakup/wymiana opon i nie mam żadnego punktu odniesienia/doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AC10 ma homologacje na asfalt. A to że kostkę zjeździsz szybko na asfalcie to jest jasne i oczywiste i dotyczy wszystkich kostek, bo nie do tego są stworzone...

 

Jak tak podchodzisz do tematu to kup najtańszą, naucz się zmieniać i zmieniaj co 500km

Edytowane przez 4jku

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema czegos takiego jak

 

DOBRA i NIedroga.

 

Albo jest niedroga wtedy to gowno, albo jest za normalne pieniadze a wtedy jest dobra

 

Continental TKC 80

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej TKC 80. Michelin AC 10 byłby najlepszy ze stosunkowo tanich ale na 17 cali chyba nie robią. Na przód możesz sobie założyć AC 10, na tył E09 Dakar i będzie stosunkowo tanio i prawdziwie terenowo. Komplet na jeden sezon powinien styknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli juz nie jest ekonomicznie, bo za szybko sie zuzywaja :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko oczekiwać od opon terenowych żeby starczyły na dłużej jeżdżąc 50/50. TKC nie pozwala na nic więcej niż szutr i polecanie tego do zabawy w terenie to strzał w kolano a tył jest za drogi w stosunku do tego co oferuje, już lepsze te E09. Komplet który podałem wystarczy na jakieś 5 tysięcy km. Jak w sezonie robisz 15 tysięcy to niestety musisz pogodzić się z wymianą w środku sezonu.

Edytowane przez Songo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

TKC 80 w tenere( 660) wystarczają na jakieś 8 tyś na asfalcie. Terenu niewiele na nich zrobisz, ale na początku też nie ma sie jakiś szczególnych wymagań. Drogo ale warto. Ciutke lepsza na szosie za to tą ciutke gorsza poza czarnym jest karoo3. Mitasy to dramat na mokrym asfalcie. Jeżdżenie na nich po mieście w deszczu to zgroza.

 

Ale najlepiej zrobic sobie dwa komplety kół. A jeszcze lepiej dwa motocykle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...