Skocz do zawartości

sprawdzanie sprzęgła


erykkyre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a może zmieliło trzpień wysprzęglika i brakuje ciutke

bo na na biegu to zawsze będzie minimalnie ciągnęło ale nie na tyle żeby moto samo jechało

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam! i przepraszam za nieobecność ale miałem urwanie głowy

a więc tak sprzęgło cały sezon pracowało wzorowo im bliżej końca sezonu naciągałem sprzęgło i myślałem po prostu że się kończy

przed rozebraniem sprzęgła było coś takiego czy moto ciepłe czy zimne jak wbijałem jedynkę to potrafiło zgasnąć tak jak by sprzęgła nie było po ponownym uruchomieniu jak wbijałem to ciągało, biegi ciężko wchodziły i przy wolnym jechaniu ( toczeniem się na moto) i po zatrzymaniu nie mogłem wrzucić na luz

kupie nowe tarcze i sprężyny i dam znać czy to była wina tarczy :wink:

 

zdjęcie kosza bez tarcz

 

post-74594-0-13204700-1417716074_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem ze sprzęgłem po-prostu ciągnie mi zrzuciłem dekiel rozebrałem sprzęgło zmierzyłem tarcze serwisówka podaje normę 2,75-3,05 mm a minimalne 2,65 mm a moje tarcze mają 3,00 mm sprężyny trzymają się w normie.

I teraz moje pytanie czego to może być wina czy tarcze po prostu się zestarzały i nie funkcjonują tak jak powinny.

 

 

a może wystarczy zalać odpowiednim olejem i prawidłowo wyregulować sprzęgło ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może? a jaki olej proponujecie ? ja śmigałem na oleju motul 5100 10w40 półsyntetyczny

a jakieś propozycje jak wyregulowywać prawidłowo sprzęgło na serwisówce pisze że na klamce ma być 2-3 mm luzu

Edytowane przez erykkyre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Co do problemu to tak jak przypuszczałem tracze mimo wymiaru były przypalone i nie pracowały tak jak trzeba po założeniu nowych tarczy po dwóch naciśnięciach pękła linka :biggrin: i wymieniłem linkę i teraz całe sprzęgło działa idealnie :crossy: a olej wlałem motul półsyntetyk 20w50

 

 

A piszę żeby temat miał rozwiązanie a nie tak jak nie które... nie liczni błagają o pomoc a jak już ktoś pomoże albo rozwiążą problem to już nie łaska napisać :banghead:

Edytowane przez erykkyre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...