Skocz do zawartości

Kawasaki GPZ500S - pierwsze podejście do mechaniki


Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nie, o reanimacji nie ma mowy, chcę go rozebrać na części i zobaczyć co i jak, co jest w jakim stanie, jak to wszystko jest poskładane itp. Ponoć biologii najlepiej można się nauczyć patrząc w cipkę lub krojąc żaby... :D

Jeżeli okaże się, że coś z niego będzie się nadawać, to oczywiście części zostawię, ale to też na spokojnie. Muszę pokupować mikrometry i tym podobne, i wszystko pomierzyć.

Swoją drogą, nie wie ktoś w jakim tempie rozciąga się łańcuch rozrządu? Na ile mógłby teoretycznie starczyć luz 1.5mm?

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janosik widzi cos czego ja nie widze, np cylindry :).

Jasnowidz ?

Na lewym garnku widac ok 1cm lusterka , dlaczego reszta ma wyglądac inaczej ? :)

 

A że fotki kłamią to nic na to nie poradzę . W ręku tego nie miałem.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku (mówię o cylindrach) można jeszcze coś zrobić, żeby je uratować? Czy już raczej nadają się do wyrzucenia?

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tłok - cylinder - pierścienie trzymają wymiary to honowanie cylindrów , czyszczenie nagaru i powinno banglać . Jak długo to sprawa osobna , zalezy ile wymiaru się jescze zostało . Ale w UK taka robota to prawdopodobnie portfelik wydrenuje bardzej niż następny piec ale to już było tu poruszane.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, teraz mam ofertę zakupu całego silnika, z dowozem za 300 funtów. Co prawda nie znam szczegółów, ale tyle wyjdzie za same tłoki, pierścienie, uszczelki i komplet świec. Gość daje też tydzień gwarancji na rozruch i testy.

Szkoda tylko, że jestem przed wypłatą i dość spłukałem się na święta i nowy rok. Pewnie zanim dostanę kolejną, piecyk już dawno znajdzie nowego właściciela.

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zabrałem głowicę do znajomego mechanika. Pooglądał i stwierdził, że wałki rozrządu są ok, ich gniazda tak samo, zerwany gwint można naprawić bez problemu sprężynką. Pytałem o rysy i ubytki na panewkach, powiedział, że wyglądają ok, że takie ubytki jakie ja sobie znalazłem to nie ubytki i że śmiało można ją wykorzystać. Do wymiany oczywiście uszczelki, o-ringi, zalecił też rozebranie zaworów i ich dotarcie (nie wiem jak to się fachowo nazywa, chodzi o spasowanie ich z gniazdami), oraz wymianę uszczelniaczy.

W przyszły piątek mam zabrać do niego blok na dalszą inspekcję i mówi, że wtedy zobaczymy co dalej, ale głowica wygląda dobrze i zachęcająco do dalszych napraw.

Nie powiem, że troszkę mnie zmieszał, no ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Póki co zaopatrzyłem się w specjalne urządzenie do dotarcia zaworów (kawałek patyczka z przyssawkami :D ) i dwie różne pasty. Teraz muszę tylko wykombinować coś do zaciśnięcia sprężyn i można się bawić. Nawet jeżeli nic z tego nie wyjdzie, to przynajmniej czegoś się nauczę.

Z zakupem innego silnika chyba jednak się wstrzymam. Gdybym potrzebował części, to mam się nie martwić, bo będę miał je załatwione taniej niż normalnie.

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, kolejne pytanko. Czy silnik z 95 roku będzie pasował? Jeśli tak, to jakie modyfikacje będą potrzebne? Mam opcję kupić piec w dobrym stanie razem z cewkami i zapłonem, tylko nie wiem, czy będzie się to dało wykorzystać bez nadmiernego kombinowania? Cena razem z dostawą to dosłownie grosze, więc szkoda by było puścić okazję.

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Czas najwyższy zakończyć moją przygodę z GPZtą :D.

W ciągu tego roku najeździłem się za częściami, dane mi było dilować z handlarzami złomem, obejrzałem kilka silników - i wszystkie były zje*ane.

Z jednej strony szkoda mi jej, bo jednak miałem jakieś tam nadzieje z nią związane, z drugiej - cieszę się, że już mogę powoli zapomnieć o tym paździerzu ;).

Co jakiś czas zabawiałem się z nią - a to pozbywając się rdzy, a to zmieniając jakieś tam części itd. Cel poniekąd osiągnięty, bo jednak nauczyłem się całkiem sporo i wyposażyłem nieco warsztat, ale następnym razem będę celował w coś dużo młodszego.

Moto zostało oficjalnie sprzedane na części ;).

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziekowal ;)

 

W piatek jade zobaczyc Thundercata, bo jednak cos z owiewka przyda sie na zime ;). Co do Suzuki, to Gix zaczyna wygrywac z Sv i juz przy tym zostane. Ja chce gumowac bez obawy o panewki ;).

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jeszcze decyzji nie podjalem, jedynie wykluczylem Bandita. Pozostale dwa bardzo mi sie podobaja i pewnie jeszcze nie raz mi sie zmieni - no nie potrafie sie zdecydowac po prostu ;).

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomek w gixie (600 pierwsze modele na wtrysku) założył modyfikowany smok i uszczelkę miski z przesłoną , polatał spokojnie ponad rok a z gumy nie schodził , potem się juz z nim nie widziałem więc nie wiem ile toto mu wytrzymało .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...