Skocz do zawartości

Honda CB 250


Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupna pierwszego (po charcie 210 :D ) motocykla, początkowo myślałem o suzuki GS 500E, ale ze względu na ograniczony budżet będę się musiał raczej zdecydowac na coś mniejszego. Polecono mi Hondę CB 250 i Suzuki GN 250, na tej pierwszej miałem przyjemność jeździć na kursie na prawko, bardzo przyjemny sprzęt moim zdaniem. W związku z tym mam do Was pytanie: Ile kasy trzeba wyłożyć na taki motocykl, rocznik obojętny, byleby był w dobrym stanie i nie wymagał ciągłego przy nim grzebania ? W ogłoszeniach ceny Hondy wahają się od ok. 2000 do ponad 5000 z tego co zdążyłem zauważyć, w każdym opisie jest zawsze stan db lub bdb, ale mi chodzi o sprzęt do jazdy a nie do nauki mechaniki. Aha, i jeszcze jedna sprawa, mam możliwośc sprowadzenia motocykla z niemiec, ale czy jest sens? Za samą kartę pojazdu trzeba zapłacić 1000, do tego dochodzą inne opłaty, nie wiem czy tak małej maszyny nie opłaca się bardziej kupić na miejscu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie masz. Zarówno Honda CB jak i Gienek to raczej bezawaryjne sprzęty. Jeżeli sprzęt był regularnie serwisowany i nie katowany to nie ma strachu, nie ugrzęźniesz pod motocyklem zamiast jeździć. Oczywiście im młodszy rocznik tym lepiej (niestety nie zawsze). Najlepiej jeżeli pomoże ci ktoś, kto zna się na motocyklach. Czasami trudno jest wyłapać pewne rzeczy. Zwracaj uwagę na: jednośladowość maszyny, wycieki oleju (lub ślady po nich) i rdzę (na ramie, wydechu i jego okolicach, główce ramy) luzy zawieszenia (przód i tył).

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Wydaje się, że powinenneś porzucić myśli o imporcie motocykla"250", bo mimo w miarę przyzwoitych cen w Niemczech i powiedzmy pewnej "gwarancji" to koszt sprowadzenia i rejestracjiprzy tym budżecie pochłonie większość kasy. Ze względu na to, że po jakimś czasie i tak będziesz chciał kupić coś większego może byś wrócił do tematu GS 500. Może moto trochę droższe, ale łatwiej odsprzedasz i może trochę dłużej pojeździsz. Starsze roczniki są tanie, nawet w Niemczech. Zobacz na www.mobile.de za 800 - 900 EUR 90-91' bardzo przyzwoite. To już gdzieś na Forum ktoś pisał, że moto z mniejszymi pojemnościami są często bardzo katowane, by podgonić większe itp.i myślę , że ma trochę racji. Lepiej nawet trochę dłużej poczekać i jeździć, niż nie czekać - kupić a potem czekać w serwisie.

Powodzenia i pozdrawiam

Dyzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za rady, na pewno przydadzą się przy zakupie :D Przymierzam się do 250-tki, gdyż nie wiem, czy cos większego będę mógł sobie zafundować w tym sezonie, a ponieważ czekają mnie 3. miesięczne wakacje chciałbym sobie pojeździć :D)). Tymczasem kończę zbierać niezbedne fundusze i najbardziej gnębi mnie pytanie ile mniej więcej muszę wyłożyć na 250-tkę w dobrym stanie. Nie chciałbym się nadziać na "okazję" a nie wiem poniżej jakiego progu cenowego powinienem nabrać podejrzeń co do stanu motocykla. Jak już wspomniałem, wahania cen w ogłoszeniach są dosyć duże, ale nie wiem jak jest ze stanem technicznym oferowanych maszyn. Może macie jakieś doświadczenia na tym polu? Z góry dzięki za odpowiedź,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...