Skocz do zawartości

Bałkany wiosna 2015


Jaacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem we wrześniu (od 7-mego do 20-tego) zeszłego roku. Trasę wybierałem tak aby omijać autostrady i drogi płatne: Kraków - Słowacja - Węgry - Rumunia (nocleg Oradea) - Serbia (nocleg w Belgradzie) - Bośnia i Hercegowina - Czarnogóra (nocleg w Barze, wyjazd do Albanii) - potem do góry Chorwacją (noclegi w Dubrowniku, Splicie, Rijece, Zagrzebiu) - Węgry (nocleg w Budapeszcie) - Słowacja i Kraków. Razem wyszło ponad 4000 km. Jechałem sam i była to moja pierwsza wyprawa. Noclegi miałem zaklepane wcześniej w Oradei, Zagrzebiu i Belgradzie resztę noclegów w Czarnogórze i Chorwacji szukałem na miejscu.

Jeśli chodzi o drogi to wydaje mi się, że OK ale jak wspomniał jeden z kolegów zrobienie 300 km na górskiej trasie jest dość czasochłonne. Nie wiedząc o tym wcześniej ustaliłem sobie przejazdy właśnie po 300-500 km (jedna 600 km) i powiem tak - widoki super (nie to co autostradą) ale czasu schodziło od 7 do 9 godzin dobrej jazdy dziennie - nawigacja pokazywała dużo krótsze czasy więc można na tym popłynąć. Tyłek i ręce po paru dniach dawały już znać przy takich trasach (ja jechałem na Hondzie NC750S).

W tym roku planuję jechać na dłuższą trasę na przełomie sierpnia i września (około miesiąca) i z trochę mniejszym tempem pozwiedzać dużo więcej - jest gdzie jeździć, jest co podziwiać, jest gdzie odpoczywać - więc warto!

 

Jeśli coś mogę, dać namiary na noclegi w Oradei, Belgradzie, Barze i Budapeszcie - w miarę tanie i dobre - bez luksusów ale z zamykanym parkingiem na moto. W Chorwacji nie ma co dawać bo tam noclegi są do wyboru do koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

O! Wiosenny wypad do Lwowa w większej grupie bardzo mi się podoba.

Więc napiszę ten niepopularny tekst: będę śledził temat :)

Pod ten Lwów to też się z checią podpinam.....

Wątek dotyczy Bałkanów ale gdzieś w lutym rzuciłem propozycję wyjazdu integracyjnego do Lwowa przed Bałkanami. Minęła zima i nastał czas na Lwów.

Wyjazd z Warszawy 18tego lub 19tego maja. Trasa przez Rzeszów i przekroczenie granicy 19teho lub 20tego. Powrót do Warszawy najpóźniej 22ego w piątek.

Na chwilę obecna zdecydowanych 2 osoby.

 

Ktoś chętny dołączyć ??

 

Liczę na Max 3-4 motocykle.

Po zwiedzeniu Lwowa są plany nieco bardziej na wschód aby dojechać do Południka Struvego, a potem wracać na zachód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...