Skocz do zawartości

Honda Bros 400, ogłoszenie


Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie nie jedyny, ale na pewno będzie tego dużo mniej niż w przypadku Hondy :D.

Rada wydaje się być sensowna, chociaż z drugiej strony, poza silnikiem nic skomplikowanego tam nie ma, nawet jak dla mnie. No, może elektryka trochę. Gość sam nie jest pewien czy to pierścienie, mieszka około 15 minut jazdy ode mnie, więc zawsze można zobaczyć co i jak. Plastiki i reszta są piękne jak na 25 letnie moto

$_57.JPG



Ok, wróciłem właśnie z oglądania. Moto czyściutkie, tylko troszkę rdzy na ramie. Na oko wydawało się proste. Co prawda było upuszczone i prawy wydech jest wgnieciony i lekko zarysowany, ale poza tym wizualnie bajka.

Teraz usterka. Silnik wali olejem z lewego cylindra. Dość sporo. Do wymiany uszczelki, być może pierścienie, cholera wie. Nawet gdyby silnik był w całości zniszczony, można kupić inny na chodzie za około 80-100 funa.

Chyba jednak ją wezmę.

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie dzięki za radę Heniu. Teraz tylko zostaje kwestia transportu i mam nadzieję, że nikt mnie mnie ubiegnie.



Właśnie gadałem z typem jeszcze raz. Malutka Kawa przyjedzie do mnie ostatniego dnia października :D Mam dwa motocykle :D ! ku*wa, ale mam banana na gębie teraz :D

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano podobała mi się, ale nie byłem konkretnie nastawiony na żaden motocykl, może poza gejesem. I już byłem bliski zakupu jednego z kilkoma częściami zamiennymi, ale jednak dałem sobie spokój. W Kawie podoba mi się fakt, że ma dwa wydechy i owiewki - a że ja jestem pokurcz, to spokojnie będę mógł się za nimi schować :D.

Do tego koleś serio dbał o moto. Widelce proste i nie ciekną, nowa bateria, opony, klamka hamulca, lusterka, łańcuch z zębatkami mają około 1000 mil itp. Także zrobię tylko silnik i na przegląd, nie powinno być żadnych problemów. Aha, to jedna z dość niewielu sztuk z kompletem owiewek w tym samym kolorze :D.

Nie wiem dokładnie od ilu lat, ale chyba jeszcze 2 i Kawa wejdzie do ketegorii klasyków, co znaczy brak podatku drogowego i niższe ubezpieczenie :D.


Na Brosa serio byłem napalony, ale tutaj muszę podziękować koledze Dzikowskiemu i wszystkim innym, którzy mi odradzali tego strupa. Do kawy dołożę 100, może 200 i będzie jeździć :D. Oj będzie :D

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz usterka. Silnik wali olejem z lewego cylindra. Dość sporo. Do wymiany uszczelki, być może pierścienie, cholera wie. Nawet gdyby silnik był w całości zniszczony, można kupić inny na chodzie za około 80-100 funa.

 

 

 

Ale dosłownie olejem pluje z wydechu czy dymi? Jeśli dymi to na jaki kolor i kiedy? Cały czas czy tylko podczas schodzenia z obrotów?

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wali dosłownie olejem z lewej strony bloku i strasznie napierdala tłokiem. Dymu dużo nie ma, ale widać białe zabarwienie - dokładnie takie jak w dieslu, kiedy chłodziwo się leje tam, gdzie nie powinno.



Nie chciałem jej pałować zbytnio, bo szkoda silnik dobijać, ale dymiła przy dodawaniu gazu. Podkręcił ją ze 3-4 razy i powiedziałem mu, żeby zgasił.

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to uszczelka pod głowicą do wymiany, pierścienie, i od razu można uszczelniacze zaworowe wymienić. Pewnie nie będzie się opłacało ale można podłubać żeby zobaczyć jak to tam w środku wygląda. Gratulacje tak w ogóle :)

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak szukałem moto do roboty i tak. Skoro już trzeba rozebrać silnik, to zrobię przy okazji wszystko, właśnie w celu typowo doświadczalnym. Na własne oczy muszę zobaczyć, jak Kawasaki potrafi spieprzyć sprawę z puszczaniem układu chłodzenia przez głowicę :D. Dzięki Limo! :D

Janosikkk, wiesz, w sumie to niegłupie - jak spuszczę olej, to nie będzie dymić, więc roboty mniej będzie :D

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...