Skocz do zawartości

wymiana manetek(rollgaz)


Rekomendowane odpowiedzi

czesc.chcialbym wymienic kierownice i manetki w sporciaku.wszystko zakupione,jeszcze nie dotarlo,ale pewnie do soboty dotrze.z wymiana kierownicy nie bedzie zadnego problemu,ale z manetkami to juz sie pewnie pojawia.jak ktos robil juz cos takiego to prosze o porady kazdego rodzaju jesli to mozliwe.pozdrawiam!

sportster 2005

Edytowane przez rock76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem to wiele razy.... ale nie wiem co Ci poradzić, bo jest to proste. Nie ma tam rzeczy które wymagają fachowości.

Manetki ściągasz od wewntrznej za ich koniec. Nakładasz z kilkoma kropelkami !delikatnego! kleju - lub bez. to zależy od kiery i od manetek. nieraz jest luz, a nieraz to i oleje trzeba lekko kapnąć, bo nie idzie założyć manetki.) Rollgaz - 2 linki w otworach. Zobacz przy ściąganiu, jak jesteś amatorem to oznacz np. taśmą izolacyjną linkę ciągnącą ...i już ;).

Nie pękaj - nie tacy laicy dają radę i w trudniejszych tematach - przecież musi byc ten pierwszy raz ;)

Edytowane przez Szafir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie.z dlugoscia linek nie bedzie problemu.tylko obawiam sie,ze jak po zdemontowaniu i zalozeniu linek rollgaz bedzie prawidlowo pracowal.chodzi o to czy nie bedzie problemu z ustawieniem linek.jest cos na co musze zwrocic uwage?

Edytowane przez rock76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tu masz cały filmik

jak to zrobić w harleyu. Lewa + prawa manetka.

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam.dzieki za wszystkie podpowiedzi.faktycznie wymiana kiery i manetek to prosta sprawa.tylko,ze przy wymianie napotkala mnie mala niespodzianka.w kierownicy ktora kupilem nie bylo wglebien na kable od elektryki i nie moglem zamknac obejm poniewaz kabel przeszkadzal.i co?za pozno juz bylo na oddanie kiery wiec pozostalo tylko wrzucic je do srodka kierownicy.otwory porobilem,ale juz do kabelkow musial przyjsc ktos kto sie na tym zna.tak wiec wszystko zostalo zrobione i jest dobrze.jeszcze jedno.troszke niewygodnie mi sie jezdzi z prosta kierownica:)moze to tylko kwestia przyzwyczajenia.pozdrawiam i jeszcze raz dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...