Skocz do zawartości

zx9r 96r dylemat


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć nabyłem nie dawno zx9r ze stukającą panewką na korbie , i nie wiem co począć , kupić nowy (używany) wał w dobrym stanie do tego komplet nowych panewek głównych (ASO) czy szukać innego silnika?
Co do innego silnika na allegro czy tablicy nie ma ani jednego do modelu 94-97 czy silnik z 98-00 będzie pasował ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze Venom, idzie zima możesz rozebrać cały silnik na części i ładnie wyczyścić. Zrobić selekcję panewek i powinno latać o ile dobrze wszystko poskładasz zgodnie z rzemiosłem. No i zawsze pozostaje ta niepewność czy taka praca się opłaci czy znowu zostaniesz ze stukającą panewką.

 

Lub oczywiście drugi silnik.

 

Co do pieca z nowszego modelu to nie będzie on pasował w Twoją ramę. Trzeba by rzeźbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można, i jak masz czas to tak zrób . Nie pierwszy piec z padniętą panewką który będzie reanimowany i bezie hulał . Idzie zima, masz czas na zabawę .

 

 

Podpuszczasz człowieka a na wiosnę będzie płakał na forum że stracił sporo kasy a silnika padł kilka minut po odpaleniu.

Jeżeli twierdzisz, że można to mu go napraw i daj gwarancję a nie wypisuj publicznie takich bzdur.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan powyżej napisał sedno .

Dodam że nawet kupując używany wał z kompletem panewek kiedy wsadzisz w swój blok ten zestaw bedzie pracował prawdopodobnie nie współosiowo co doprowadzi do szybkiego zjedzenia panewki

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan powyżej napisał sedno .

Dodam że nawet kupując używany wał z kompletem panewek kiedy wsadzisz w swój blok ten zestaw bedzie pracował prawdopodobnie nie współosiowo co doprowadzi do szybkiego zjedzenia panewki

Co ? :blink:

 

Jak sie juz na wymiane wału upierasz to przyłóż się porządnie do czyszcenia kanałów olejowych . Jeden syf ci zostanie i po ptokach . Potem trzeba dobrac panewki podporowe . Może dojsc konieczność wymiany korby jak jest uszkodzona , nie wiem jaki komplet kupisz .

Allegro/olx to nie wszystko , trza sie niestety po handlarzach nadzwonić albo majle powysyłać . Masz tez gazetki jak Dizmar (nie wiem czy to jescze wychodzi..)

Ja bym ci jednak polecał wymiane pieca . Zima długa to sie coś znajdzie.

Albo tu

http://www.ebay.co.uk/itm/KAWASAKI-ZX9R-1994-1995-1996-1997-B-ENGINE-USED-MOTORCYCLE-PARTS-/141419796665?pt=UK_Motorcycle_Parts_13&hash=item20ed46d8b9

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Dudek w takich okolicznościach zazwyczaj przychodzi mi na myśl powiedzenie "W dupie byłeś i gówno widziałeś" .

 

zastanów się poważni zanim napiszesz następnego posta w tym stylu szczeniaku

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jescze jest odpowiedź na podstawowe pytanie - dlaczego w tym piecu walneła panewka ?

Od gumowania czy np. pompa zdycha albo frędzel silikonu zalepił kanalik .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...