Skocz do zawartości

Kupno nowego motocyka Enduro/Cross


Pijak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie jestem tutaj nowy mam na imie Patryk mam 19 lat 190cm wzrostu oraz ważę ok 90kg i poszuukuje motocykla enduro/cross ale chyba bardziej enduro poniewaz mam zamiar jezdzić nim głównie po lasach piasku troche po blocie itp natomiast na torze raczej nie bardzo głównie z tego powodu ze nie mam gdzie...

Dysponuje kwotą ok 7000zl

dodam ze o wiele wiele bardziej chciał bym 4t niz 2t zastanawialem sie nad YZF 250 ale po przejrzeniu kosztów napraw remontów itp nie wiem czy jest to dobry pomysł dlatego pytam was :D

Bardzo bym prosił o konkretne modele motocykli dodam ze wczesniej jezdziłem motocyklem Derbi senda 70cc (ok 16km)

 

z góry dziekuję za wszystkie odp :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 km to akurat realna moc jest ona po sporym tuninhu i jak na zabawke ma moc :D ale masz racje nie ma co porównywać z 250cc

 

kilka razy jezdzilem husqvarna 610,yamaha dt125 i honda 125 ale nie pamietam jaką

Ogl jakieś doświadcznie mam i mysle ze z 250 4t poradził bym sobie bez najmniejszego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj enduro 400cc, mały nie jesteś

250cc 4t bardzo szybko się znudzi po kilku rundach w piachu i błocie

 

koszty utrzymania 2t/4t są na tym samym poziomie

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko co za sensowne 400 w 4T kupi za 7kpln ?? chyba tylko jakiś drz z epoki kamienia łupanego z wszystkimi wadami wieku dziecięcego, albo wr426/400 typu bomba z opóżnionym zapłonem.........

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie doknca bym sie zgodził ze koszty są na tym samym poziomie

2t:

-Wymiana tłoka,korby

a 4t

-tlok korba zawory ustawianie zaworow czeste wymiany oleju i remonty co ok 150mth a w 2t co 300mth

przynajmniej tak slyszalem nie wiem czy to prawda...

 

No tak 400 bylo by super ale czy znajde cos dobrego za 7tyś?

 

zgadzam sie z kolegom wyzej

 

jesli macie jakies inne propozycje motocykli nawet 2t piszcie rozwaze wszystko ale tak jak psalem preferował bym 4t

Edytowane przez Pijak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tam znajdziesz, najlepiej poszukaj w okolicy i popatrz w jakim stanie są sztuki w tej cenie, jak już coś znajdziesz, a sam nie znasz się na mechanice to weź ze sobą kogoś kto się zna, bo kupienie szrota za 7000 i dołożenie jeszcze połowy tego nie ma żadnego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie doknca bym sie zgodził ze koszty są na tym samym poziomie

2t:

-Wymiana tłoka,korby

a 4t

-tlok korba zawory ustawianie zaworow czeste wymiany oleju i remonty co ok 150mth a w 2t co 300mth

przynajmniej tak slyszalem nie wiem czy to prawda...

 

 

z różnicy w paliwie i oleju wyjdzie to samo ;)

 

 

za 7 klocków idzie wyrwać dobry sprzęt(szło wyrwać nawet 5 lat temu), nie wszyscy są rzeźniki, dużo osób serwisuje motocykle na bieżąco i jest spora szansa że 12 letni będzie w lepszym stanie od dwulatka

dlatego przede wszystkim stan techniczny, wygląd na szarym końcu

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej a powiedzcie mi jeszcze co sądzicie o yzf 250? naprawde jak tak straszliwie droga w utrzymanu dodam ze ja jezdził bym raczej tylko w weekendy i nie zawsze gdzies w trudnym terenie czasami spokojna przejazdzka po polnej drodze itp

 

Mam i nie narzekam.

Licz 2 tys w serwis na sezon i z każdego weekendowego wypadu wracasz.

Teraz wkładam nowy tłoczek,łańcuszek i korbę i do wiosny mam spokój

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo super ze znalazlem kogoś takiego jak ty kto posiada tą yamaszke :D powiedz mi jesli po takim remoncie typu tłok lancuszek korba itp

ile można zrobic mth ze spokojem i bez strachu?

oczywiscie biorąc pod uwage regularne wymiany oleju regulacje zaworów czyszczenie filtra powietrza itp??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pękł ślizg łańcuszka rozrządu i strasznie rzęziło na wolnych więc postanowiłem rozebrać.

Na liczniku miałem 64 mth i wydaje mi się,że do 100 (przy moim stylu jazdy) nic by się złego nie działo .

Skoro rozebrałem,to PROFILAKTYCZNIE wymieniam.

Na wiosnę będzie grubszy (droższy) remont,bo i zawory wymienię

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary jeżeli sugerujesz że powiesz yzf250 a wszyscy będą klaskać to zmień forum :D co cię w niej aż tak kręci , sąsiad sprzedaje i nie trzeba daleko jechać , nie wiem brak lampy , naklejki na plastikach ??

 

cross w enduro w moim odczuciu to porażka , za twardy zawias , źle zestopniowane biegi , słaby dół , ma sens tylko jak jesteś pro extra wymiataczem , jeździsz w terenie jak enduro krzeszowice i oddałbyś kobietę za parę kg mniej.....takto enduro lepiej...

 

 

mam zamiar jezdzić nim głównie po lasach piasku troche po blocie

 

to w yzf będziesz zmieniał tłok co chwila i gotował wodę nie wykorzystasz jej lekkości , a twój dentysta za naprawę plomb z zębów które ci powypadają na korzeniach od crossowego zawiasu kupi sobie s klasę tego chcesz ?? do tego długie biegi i zero dołu będą cię męczyć na podjazdach.....nie wiem ja nie widzę naprawdę żadnego sensu tego moto do lasu..........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...