Skocz do zawartości

Suzuki gsx 750 F - rozrząd!


Duzy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie lancuch rozrzadu do wymiany' date=' czasami zdarza sie wybijanie gniazd zaworowych-przez brak serwisu,, urwanie zaworu przez katowanie na zimnym silniku, ale to wszystko slychac- trzeba tylko rozroznic "normalne "halasy od tych zwiastujacych klopoty a zuzycie oleju 0,2 na 1000 nie jest duze.Janek.[/quote']

 

Janek chyba coś pokręciłeś z tym urwanym zaworem? przecież urwany zawór zrobił by taką masakre w cylindrze że w ogóle nie było by sprężania i walił by paliwem z wydechu. Widziałem już takie silniki ale nienadawały się prawie do niczego, a ostatnio miałem przyjemniśc naprawias silnik gdzie urwała sie końcówka prowadnicy zaworowej (zawór ssący) masakra!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko wymienilem jakie rzeczy moga sie zdarzyc w katowanym silniku. Moze niezbyt jasno to sformulowalem.Tez widzialem jak w silniku(akurat Gsxf 750) wygladaja urwane zawory i do czego sie silnik nadaje po takim fakcie. Przyjechali chlpoaki ze ich sprzet nagle takiej kompresji dostal ze nie moga jego przelamac. Rozbiorka wyjasnila dlaczego- jeszcze gdzies sie grzybki walaja po katach. Ale chlopaki miweli za nic moje wczesniejsze gderania i ostrzezenia by nie krecic po czerwonym i ladnie rozgrzewac silnik. Ich mama moto sprzedala a ja odkupilem od nich nieuzywane spodnie-nowki w folii za 50 zl:-)))))).Anyway VFR nadal aktualne.Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 14 lat później...

W najbliższym czasie zamierzam sprawdzić i ewentualnie skorygować luzy zaworowe. Przy okazji chciałbym też sprawdzić stan napinacza i łańcuszka rozrządu. Profilaktycznie, bo póki co żadne niepokojące odgłosy nie dochodzą z silnika. I tu mam pytanie: czy napinacz można wykręcić przy dowolnym położeniu wału korbowego? Czy trzeba jednak wał jakoś specjalnie ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wykręcić obojętnie w jakim położeniu ale ja gdy tylko mam grzebać przy czymkolwiek związanym z rozrządem zawsze ustawiam na znaki...dla świętego spokoju.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...