Skocz do zawartości

Emulator sondy lambda (reduktor, adapter)


Limo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka pamięć co do marki, no no :). Check engine (w przypadku vw to kontrolka składu spalin) może sygnalizować wiele błędów i faktycznie może się palić nawet jak kat jest sprawny. Ale zakładając że nie ma innych błędów to wkręcenie reduktora powinno spowodować zniknięcie kontrolki. Chyba że on nie działa i powoduje na przykład przejście w tryb awaryjny :biggrin:

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza zaświeceniem sie jej nic więcej sie nie dzieje, gdyz sonda BANK2 jest jedynie diagnostyczna.

Jest to czujnik tlenu, który ma zadany jakis próg zadziałania. Jest szansa, ze odsuwając ją ograniczysz działanie, ale nie w tym wozie.

Miałem taki:)

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty miałeś takiego muła? Nigdy bym nie pomyślał. Ale w takim razie wyczerpałeś pewnie wszystkie opcje uporania się z tą kontrolką.

 

Mi nie tyle przeszkadza to że się świeci tylko nie chce żeby umknęły mi przez to inne błędy które komputer będzie zgłaszał. Kupiłem sobie kabel do podłączenia samochodu pod kompa żeby co jakiś czas sprawdzać czy nie wywala innych błędów, ale mam z nim problem bo udało mi się tylko raz z niego skorzystać. Ściągnąłem program diagnostyczny VDCS Lite, podpiąłem się do samochodu, program zczytał vin itp. ale tylko połowa opcji była aktywna (po lewej stronie). Mogłem na przykład skasować błąd ale nie mogłem przeprowadzić testu katalizatora. Co gorsze, kiedy drugi raz chciałem się podpiąć to już nie sczytywał danych samochodu i generalnie wywalał jakiś błąd. Czy jest możliwe że ten program pozwala tylko na jednorazowy dostęp do konkretnego samochodu i potem go blokuje czy raczej kabel się uszkodził w jakiś sposób?

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VCDS mam licencjonowany i nawet serwisy VAG korzystają z niego bo ma więcej opcji. Pewnie masz okrojoną wersję ale ile razy można skorzystać to nie wiem.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

w omedze mam takie adaptery, sztuk dwie bo są 4 sondy , 2 właściwe i 2 kontrolne

od roku nic nie wyrzuca, a mówili że trzeba nowe katy wstawić :)

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...