Skocz do zawartości

Kolizja z L-ką - sprawa w sądzie


eurotarget
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Świadek potwierdza w pełni moją wersję.

Tutaj możecie rzucić okiem na miejsce kolizji (link do Street View):

https://www.google.pl/maps/@52.0926292,20.5815089,3a,75y,257.89h,90.86t/data=!3m4!1e1!3m2!1shRD_l_Fq5vLsnFHO8gHKyw!2e0?hl=pl

 

Pozdrawiam forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaki Twój przykład może być co najwyżej reklamą szkół doskonalenia techniki jazdy. Bo w sumie to motocyklista wywrócił się tak na wyrost.

 

To ty jesteś tym świadkiem o którym mówi autor tematu?

 

 

A czy mozna omijac/wyprzedzac, pojazd skrecajacy w prawo na tym samym pasie?

 

Pojazdu skręcającego w prawo na pewno nie można omijać bo taki manewr jest fizycznie niemożliwy, co najwyżej możesz ominąć pojazd sygnalizujący zamiar skrętu który aktualnie się nie porusza.

 

Wyprzedzać pojazd jadąc tym samym pasem można o ile się jest jednośladem i o ile nie jest to skrzyżowanie. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Świadek potwierdza w pełni moją wersję.

Tutaj możecie rzucić okiem na miejsce kolizji (link do Street View):

https://www.google.pl/maps/@52.0926292,20.5815089,3a,75y,257.89h,90.86t/data=!3m4!1e1!3m2!1shRD_l_Fq5vLsnFHO8gHKyw!2e0?hl=pl

 

Pozdrawiam forumowiczów

 

 

W tym miejscu dostałem swój pierwszy mandat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze napisac Ci to jedzcze raz wielkimi literami. Nie miales prawa tam wyprzedzac. Wina tylko jest po Twojej stronie.

 

Szanowny kolego. Zmieniając pas ruchu, masz OBOWIĄZEK się upewnić że nie jest on zajmowany i możesz wykonać manewr. Możesz przekroczyć prędkość, możesz wyprzedzać na zakazie, możesz być pijany ale jeśli ktoś podczas takiego niedozwolonego manewru wjedzie Ci pod koła to jest JEGO wina. Ty co najwyżej możesz dostać mandat i ponieść inne konsekwencje wykroczeń jakie popełniasz, ale winnym zdarzenia jest ten kto zmienił pas nie upewniając się że może to zrobić. Koniec. Nie ma tutaj żadnego pola manewru ani miejsca na interpretację. Jak się nie podoba to idziesz do sądu i tam możesz walczyć i liczyć że sąd uwzględni jakieś dodatkowe okoliczności.

 

A co do tematu to z grafiki wynika wg mnie(!) że winna jest Lka. Ale to wynika z grafiki ;P a nie z tego jak było na prawdę. Natomiast pozostaje kwestia tego co wymyśli sąd, co powie świadek, jak podejdą do tematu że to była Lka i powinieneś uważać, co powie instruktor Lki i kierowca, czy sędzia jeździ na moturze albo czy ostatnio jakiś moturzysta mu nie pokazał faka na światłach... Generalnie stawiam na Lkę bo jak będzie się mądrze bronić to nic jej nie udowodnisz, a że to ty najechałeś to ty się teraz musisz wytłumaczyć.

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Mangor, nie wyprzedałem puszki w żadnym momencie ani na trasie a tym bardziej na skrzyżowaniu bo jakim cudem mógłbym wtedy uderzyć w jego tył.

Jak zapewne teraz lepiej widać ze szkicu ja skorygowałem jedynie kierunek jazdy ku środkowi i mocno zwolniłem ale cały czas pozostawałem z tyłu.

Rysunek nie oddaje dynamizmu całej tej sytuacji czyli najpierw jedziemy wszyscy w tym samym tempie, on wrzuca kierunek w prawo i ustawia się do skrętu bo pewnie tak polecił instruktor. Ja koryguję prędkość i kierunek jazdy ale cały czas jestem z tyłu po czym gwałtownie skręca w lewo tak jakby rozmyślił się i zdecydował skręcić w drogę gruntową w lewo albo zawrócić bo z naprzeciwka nic nie nadjeżdżało i efekcie zajechał mi drogę.

Tak jak pisałem próbowałem odbić w prawo ale jedynie pod dużym kątem uderzyłem w jego tył.

Nikt z forumowiczów nie zna radcy prawnego, który zająłby się moją sprawę?

Liczę na Waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobną sytuacje miała żona. Różnica w tym że auto przed nią skręcało w lewo. Gość był na lewym pasie, ona kontynuowała jazdę prosto. Gość zorientował się że skręca poz zakaz i odbił z powrotem na swój pas. Żona uderzyła w jego prawy tył.

Mandat dostała żona za nie zachowanie należytej ostrożności. Wg policji to jej obowiązkiem było upewnić się ze może bezpiecznie kontynuować jazdę.

Przypuszczam że tu będzie podobnie. Miałeś L-kę przed sobą i dopóki nie miałeś 100% pewności że nie skręciła, nie powinieneś jej omijać. Od czasu wypadku żony nie omijam aut skręcających w prawo dopóki nie upewnię się że nie ma szans odbić z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Mangor, nie wyprzedałem puszki w żadnym momencie ani na trasie a tym bardziej na skrzyżowaniu bo jakim cudem mógłbym wtedy uderzyć w jego tył.

 

Właśnie przyznałeś się do winy :)

 

Nikt z forumowiczów nie zna radcy prawnego, który zająłby się moją sprawę?

 

Szkoda kasy, bo twój powyższy post już wszystko wyjaśnił - twoja wina. Sorry.

 

Gość był na lewym pasie, ona kontynuowała jazdę prosto. Gość zorientował się że skręca poz zakaz i odbił z powrotem na swój pas. Żona uderzyła w jego prawy tył.

Mandat dostała żona za nie zachowanie należytej ostrożności. Wg policji to jej obowiązkiem było upewnić się ze może bezpiecznie kontynuować jazdę.

 

Nie może być jak piszesz. Zgaduję że był jeden pas i kierowce przed twoją żona zbliżył się tylko do krawędzi ale nie opuścił pasa - w takim układzie to ma sens. Przed zmianą pasa musisz się upewnić że jest on wolny.

 

PS. Omijamy coś co stoi, wyprzedzamy coś co się porusza w tym samym kierunku. ;)

Edytowane przez 4jku

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...