Skocz do zawartości

1) Otwór/dziura w kraterze 2) Jaki rok produkcji / Honda CR 125


robertfilip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Nie jestem pewien, czy pisze w dobrym dziale, kupiłem honde z padniętą uszczelką (motorek odpala nawet dobrze chodzi, ale po wlaniu cieczy do chłodnicy wszystko ucieka przez tłumik) jak się zabierałem za rozbieranie silnika to zauważyłem otwór w kraterze idealnie pod króćcem ssącym. Czy otwór, który tam jest, jest fabryczny, jakie mazastosowanie, czy powstał w wyniku uderzenia czegoś i jest usterką, silnik będzie rozpoławiany więc mogę oddać znajomemu spawaczowi, który załata to bez problemu.

Druga sprawa, jaki jest rok produkcji tego motorku, niestety nie było żadnych papierów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~1990

 

umyć, rozebrać, jeszcze raz umyć, pozbyć się sylikonu, wymienić/naprawić co trzeba, złożyć silnik na nowych uszczelkach i cieszyć się jazdą

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem otwór w kraterze idealnie pod króćcem ssącym. Czy otwór, który tam jest, jest fabryczny, jakie mazastosowanie

 

Zapewne jest to otwór na wężyk odpowietrzający skrzynię biegów (odma)

 

Pozycja 6. http://www.partzilla.com/parts/search/Honda/Motorcycle/1990/CR125R+A/CRANKCASE/parts.html

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę chwilke to zabieram się za rozpalawianie, rok produkcji jest mi bardzo potrzebny do tego, aby kupić odpowiednie uszczelki silnika . Pod kolektorem wydechowym jest taki alaa zbiorniczek, z którego przez uszkodzoną uszczelke pluje olej. Co to jest i w jakich latach szły te cr-ki z tym zbiorniczkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...