Skocz do zawartości

Jak rozebrać silnik


Narky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam takie pytanie.

Czy znacie, wiecie gdzie znajdę jakiś filmik, lub instrukcje odnoścnie rozbierania silnika ? Chodzi mi o to, żeby np: nie zmienić ustawienia zaworu wydechowego itp. żeby po prostu rozebrać i złożyć bez problemów. Krok po kroku, ładnie opisane/nagrane jak rozebrać silnik.

 

Honda Cr 250 2t.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie jakiegoś manuala, poczytaj i do dzieła. Ja osobiście tego typu filmików nie widziałem, bo i po co ktoś miałby kręcić filmik z odkręcania i wkręcania kilku śrób? Pomocne mogą być tutki odnośnie takich rzeczy jak regulacja zaworów itp. Jest jeden fajny gość na YT, Dellboy's Garage. Nie widziałem u niego nic o silnikach, ale prawda jest taka, że nie szukałem. Zobacz, może się przyda.

Powodzenia :D

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chyba chodzi o to, że kolega chce sam się nauczyć - tak wywnioskowałem z pierwszego postu przynajmniej. Cóż, wiem jak to wygląda, bo sam jestem na tym etapie. Swojego pierdziela już rozbierałem (silnik, zawieszenie, elektryka), ale apetyt rośnie w miarę jedzenia :D

Słuchaj, jak się nie boisz, to po prostu to zrób. Weź sobie pobierz jakąś książkę serwisową, wydrukuj co Ci trzeba i krok po kroku idź do przodu. Układaj sobie śruby/części w odpowiedniej kolejności, jak nie będziesz czegoś pewien, spójrz do pobranej wcześniej książki, spróbuj to poskładać z powrotem i tyle :D.

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko ustawienie zaworu wydechowego hamuje Cię przed rozbiórką silnika,to życzę szczęścia przy prawidłowym skręcaniu karterów,bez uszczerbku dla wału korbowego :biggrin:

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pewnie jeszcze coś znajdziesz jak poszukasz.

 

Słowo klucz. CR 250 rebulid

 

Szukaj też do 125 bo to pewnie prawie to samo.

 

Do tego serwisówka w której będziesz miał wszystko opisane i możesz się bawić. Z tym, że przekalkuluj czy ci się opłaca bo jak nie masz doświadczenia i odpowiednich narzędzi to może coś łatwo spieprzyć czego naprawa będzie kosztowała worek pieniędzy. Lepiej się uczyć na mniej wysilonych sprzętach.

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...