Skocz do zawartości

Kiedy sprzęt jest wykorzystany w 100%?


Major87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na GS więcej nawet nie mam zamiaru wydawać :D Jak dobrze poszukasz, to za 400 funa idzie kupić sztukę opodatkowaną i po przeglądzie. Z drugiej strony plus jest taki, że części do tego niemal leżą w Tesco pomiędzy gazetami a psim żarciem :D

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

No ale to sprzęt z innej epoki. Silnik konstrukcyjnie z lat 80, częsty serwis.

 

W Gsie luzy zaworowe reguluje się co 6tys, w takim ER6 co 42tys. To jest przepaść konstrukcyjna



Owszem, po mieście śmiga się fajnie i szybko, ale lepiej inwestowac w coś nowszego technicznie.

 

Kaes w swojej mądrości będzie pewnie innego zdania, ale lepiej brac motocykl bez ABSu. Jak się nauczysz jezdzić bez niego, to potem łatwiej będzie Ci sie przesiąść na motocykl z ABSem.

W drugą stronę to już tak dobrze nie działa. No i jazda bez stopali jest trochę nudniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się umie jeździć (przede wszystkim prawidłowo siedzieć), to na sporcie śmiało można śmigać rownież po mieście, bez bólu. I takie "prawdy" jak to, że na sporcie wygodnie jest powyżej jakiejśtam prędkości można sobie wsadzić....w buty:-)

 

Oczywiscie ze sie da, ale po co sie tak meczyc ?

Specjalnie gdy 80% czasu jedziesz ponizej 100 km/godz.

A w Anglii troche inaczej niz w Polsce wyglada przestrzeganie ograniczen predkosci :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość starydziad

 

Oczywiscie ze sie da, ale po co sie tak meczyc ?

Specjalnie gdy 80% czasu jedziesz ponizej 100 km/godz.

A w Anglii troche inaczej niz w Polsce wyglada przestrzeganie ograniczen predkosci :).

No trochę racji Adam ma, choćby o tym Nm.

Ostatnio śmigam z córką i prędkości które osiągamy to 20-65km/h.

Na moto co ciągnie dopiero od 6 tyś chyba bym się popłakał i pie..olił taką jazdę.

Edytowane przez starydziad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


A w Anglii troche inaczej niz w Polsce wyglada przestrzeganie ograniczen predkosci :).



Tak to bywa niestety. Radary występują bardzo często, dużo milicjantów śmiga w nieoznakowanych wozach, a żeby było jeszcze śmieszniej - mamy patrole na Busach :D Ja osobiście wiem o jednym w okolicy, nie mam pojęcia, czy jest tego więcej.

Jeden mandat za prędkość to chyba 100 funa i 3 punkty. A punktów można mieć 11 albo 12 i prawko idzie się kochać :D

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę racji Adam ma, choćby o tym Nm.

Ostatnio śmigam z córką i prędkości które osiągamy to 20-65km/h.

Na moto co ciągnie dopiero od 6 tyś chyba bym się popłakał i pie..olił taką jazdę.

 

Zaraz poplakal, jedynka i jedziesz, przy 65 km/h moze osiagnal bys 6 tys. Pomysl jaki to komfort jazdy, bez mieszania biegami jest. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość starydziad

Jeden mandat za prędkość to chyba 100 funa i 3 punkty. A punktów można mieć 11 albo 12 i prawko idzie się kochać :D

Masakra , wracaj do Polski załóż firmę itd.

Drogi coraz lepsze i można "normalnie" śmigać :) .

rudy wyjechał, teraz będzie lepiej :biggrin: .

Edytowane przez starydziad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak to bywa niestety. Radary występują bardzo często, dużo milicjantów śmiga w nieoznakowanych wozach, a żeby było jeszcze śmieszniej - mamy patrole na Busach :D Ja osobiście wiem o jednym w okolicy, nie mam pojęcia, czy jest tego więcej.

 

Jeden mandat za prędkość to chyba 100 funa i 3 punkty. A punktów można mieć 11 albo 12 i prawko idzie się kochać :D

 

Bez przesady, za miastem na bocznych drogach, mozna odwinac bez wiekszych konsekwencji.

Nie ma tam kamer, jedynie gdy przejezdza sie przez wioski, gdy jest limit predkosci 30 mph/h trafiaja sie kamery.

Gdy stoi policja w busie z radarem, to stoja tak, ze slepy z kilometra ich zobaczy, a nie w jakis tam krzakach.

Wiekszosc motocyklistow, ktorych tutaj znam, lamie w czasie jazdy przepisy nagminnie, jakos nadal maja prawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość starydziad

 

Zaraz poplakal, jedynka i jedziesz, przy 65 km/h moze osiagnal bys 6 tys. Pomysl jaki to komfort jazdy, bez mieszania biegami jest. :biggrin:

Powiem ci że i tak mnie męczy śmiganie na 3 biegu , ale za to jak przyśpiesza :).

W tym wypadku to jak automat :biggrin: .

 

Zresztą kupi sporta i przygotuje się na Isle of Man TT.

Gdybym był takim fanem sportów to byłby mój cel.

Ja kocham prędkość na prostej i marzy mi się kiedyś "poprawienie" mojego sporta i pojechanie na Bonneville Week of Speed.

Edytowane przez starydziad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz jak zwykle ma inne zdanie :D

Nie wiem gdzie Ty jeździsz, ale u mnie na sporej części dróg poza miastem są radary. Znaki ostrzegające o radarach też, bardzo często jest tak, że są same znaki i radarów niet, ale nie powiesz mi, że to pic. Pomiędzy wioskami zdarza się chyba najwięcej, widzisz, że opuszczasz jakąś dziurę, odkręcasz, a tu zaraz stoi żółta skrzyneczka :D.

Dość często widywałem też 'average speed check' - czyli mierzenie średniej prędkości na danym odcinku, choć to na większych drogach krajowych bądź na rozkopanych odcinkach.

Busy z radarem to jedna sprawa o której nie wspomniałem, też się trafiają. Natomiast ja miałem na myśli 'patrol na Busie' - nie W busie, na Busie. Tak, na GSX1300R Hayabusa :D. Jest nawet filmik na YT.

Mówisz, że nie jest tak źle i żebym nie przesadzał. Nie wiem, czy oglądałeś kiedykolwiek 'Traffic cops', ale w jednym odcinku o motocyklistach, pan posterunkowy na nieoznakowanym plastiku dorwał typka (jednego z grupy), który palił gumę na autostradzie. Nie pamiętam czy wyrok był w zawiasach czy nie, ale mówimy tu o kilku miesiącach więzienia.



Ja też nie jeżdżę przepisowo cały czas i nie mam ani jednego punktu i nie płaciłem nawet pensa mandatu. Ale czy czegoś to dowodzi? Co najwyżej miałem szczęście i tyle.



Jeszcze jedno. Co mi powiedz o schodzeniu na kolano na drogach publicznych tutaj w UK? To jest używanie technik wyścigowych na drodze publicznej i w razie przyczajenia przez szeryfa, masz szansę na wakacje na koszt podatnika.



 


Masakra , wracaj do Polski załóż firmę itd.

Drogi coraz lepsze i można "normalnie" śmigać :) .



Wiesz co, ja jednak zostanę w UK :D.

Jeszcze coś dołożę. U siebie na wsi :D widziałem kilka razy dwie panie policjantki w nieoznakowanej, czerwonej Corsie :D

A wiecie co jest najgorsze? Że nawet im nie jestem w stanie nawiać :D

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako kierowca zwiedzilem kawal Anglii, widze jakie sa drogi, ograniczenia i ja az tyle co ty fotoradarow nie widuje.

 

Mamy w Bristolu dosc duza grupe polskich motocyklistow, trudno dokladnie nas zliczyc.

Czesto jezdzimy w grupie, czasami jezdza z nami tez Anglicy, co chwila poznaje kogos nowego.

Naprawde nasza predkosc na takiej wycieczce mocno odbiega od przepisowej, wyjazdy sa co weekend.

Podczas takich wyjazdow rozmwiamy ze soba i jakos nikt nie ubolewal nad tym, ze tutaj nie da sie szybciej pojezdzic.

Na razie jezdzisz czyms co ma silnik ale bez odpychania sie nogami nie ruszy ;) Wsiadziesz na wieksza maszyne, ktora ma duzo wieksze przyspieszenie i rowzija wieksze szybkosci, to zobaczysz, ze mozna odwinac w UK bez ryzyka utraty prawka.

 

Autostrada akurat to jest najmniej bezpieczne miejsce dla piratow drogowych, prawie cala jest monitorowana i czesto wlasnie na niej wystepuje pomiar sredniej predkosci.



Mam nawet takiego ex kolege, ktory przez dwa sezony jezdzil w UK jak wariat, prawie zawsze oszczedzal przednia opone a i po autostradzie czesto przekraczal 200 km/h, na drogach lokalnych to byl dla niego standard jechac ponad 200. Normalnie kamikadze, niemyslacy glupek. Niestety motocykl mu ukradli nim mu prawko zabrali :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież ja nie mówię, że pojedziesz 10 więcej i masz helikopter i wojsko na głowie, a Twoja rodzina zostanie sprzedana do niewoli. Wiadomo, że na drogach, na których ledwo większe auto się mieści nikt nie będzie stawiał radaru.

Oczywiście, że się da. Można w mieście zapie**alać 70, można poza miastem dużo szybciej. Przecież glina czy radar nie stoją co kilka metrów.


I NIE MUSZĘ SIĘ ODPYCHAĆ NOGAMI ŻEBY MOJA SUKA RUSZYŁA Z MIEJSCA!!!!!! Wystarczy, że stanę na górce i sama jedzie :D

:D :D



Żeby nie było, że jestem chu*em i gadam od rzeczy, tutaj jest mapa mojej okolicy, zwróć uwagę na A619.

15024729620_90728c1c08_o.jpg

Edytowane przez Major87

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie bylo, ze jestem chu... mowiac po Twojemu, spojrz na mape pokazujaca ilosc fotoradarow w okolicach Bristolu, te skupiska kamer to kamery na autostradach.

Znowu wychodzi, ze mieszkasz w czarnej dziurze Anglii. Moze bylo by lepiej dla obnizenia twojego poziomu flustracji, bys sie przeprowadzil w bardziej przyjazne miejsce. :biggrin:

 

http://www.speedcameramap.co.uk/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam zaraz w czarnej dziurze. To, że ptaki zawracają zaraz za lotniskiem East Midlands jeszcze niczego nie dowodzi :D.

Jak widać na screen shocie, który zamieściłem, akurat koło mnie na M1 radarów nie ma :D. Ta droga A619 z Chesterfield do Worksop ma tylko kilka mil długości, przejechanie jej zajmuje ok 40 minut czy jakoś tak.

Czy to było zaproszenie do Bristolu? Jeśli tak, to ja pakuję tankbaga, wpycham Suzi na górkę coby mogła z dodatkowym obciążeniem ruszyć i niedługo się widzimy :D. Bużka :D

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...