Skocz do zawartości

Stelaż mocowany do amortyzatora? Czy wytrzyma?


Tomkilla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam motocykl zumico gr1100 125cc (prawie to samo co romet z125). Chcę zrobić własnoręcznie stelaż pod kufry boczne i mam problem. Chciałbym zrobić 3 miejsca zaczepu.

Czy mogę zaczepić się ze stelażem pod śrubę trzymającą amortyzator? Jest to motocykl chiński. Obciążenie będzie max 5 kg na kufer ale może się zdażyć, że ktoś się oprze.

Siła będzie działała tylko w poziomie, nie będzie zginała śruby.

xoocao.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj jeszcze płaskownik do śruby gdzie się trzyma stopka pasażera

znacząco usztywni tył

dorobiłem ten kawałek u siebie, jest miodzio, finalnie jeszcze by się przydała rozpórka za tablicą spinająca dwie strony, też o tym pomyślę bo kufry mam dość spore, 15kg to lekko zapakowałem w jeden :wink:

 

8460424b902e.jpg

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC01263Custom_zpsf2348982.jpg

Przyjrzyj się gotowym rozwiązaniom, u mnie stelaż tylny trzyma się na dwu śrubach, jedna jest bardzo blisko mocowania amortozatora. Stelaż boczny trzyma się też na tych dwu śrubach, dodatkowo ma płaskownik jak w poście wyżej do mocowania podnóżka.

Edytowane przez Michał Mleczko

531979.png- dziennik kosztów na spritmonitor.de

Moja Honda CB250N na Autocentrum.pl - ZAPRASZAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stelaż skończony, jak widać na zdjęciach można coś na nim położyć i przypiąć. Założeniem było, żeby pełnił także funkcję nośną dla bagażu.

 

Uniknąłem użycia śruby amorka na wypadek gdybym uderzył gdzieś stelażem.

Moment obrotowy działający na stelaż nie jest powstrzymywany przez spawy tylko przez odpowiednio zachaczone elementy.

Grube elementy malowane farbą (pędzlem, szkoda, że nie natryskowo), sama ramka nośna ocynkowana malowana szprejem.

 

Całość jest demontowalna, nic nie jest dospawane na stałe do oryginalnej ramy motoru.

Wszystko trzyma się bardzo, bardzo solidnie. Polecam eksperymenty, robiłem to na zasadzie "przyłóż już na motorze, dociśnij, przyspawaj i zastanów się co dalej"

 

33at4hy.jpg

 

esnv4m.jpg

 

w9wk5c.jpg

 

j9afrm.jpg

Edytowane przez Tomkilla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie szeroko dałeś ten stelaż, czemu nie w pionie, klasycznie? Co będziesz na nim woził? Oprócz tego, wydaje się OK, na pewno wytrzyma.

531979.png- dziennik kosztów na spritmonitor.de

Moja Honda CB250N na Autocentrum.pl - ZAPRASZAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zdziebko za szeroko

u siebie mam kierunki trochę wysunięte i mam duszę na ramieniu jak kogo wymijam w korkach, z kuframi już odpuszczam, chyba że jest bardzo szeroko

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stelaż przetestowałem na trasie 1300km i Warszawskich piątkowych popołudniowych korkach. W nju jorkerze znalazłem 2 czarne torby na ramię w cenie 30 zł za sztukę, paski poprowadziłem pod siedzeniem i fajnie się trzymają.

Trochę bałem się przerysowania ale stelaż nie wystaje bardziej niż kierownica.

 

Dlaczego nie w pionie? Ponieważ wymaga to porządniejszego doczepienia torby/plecaka wiezionego a w ten sposób jest ona tak jakby w kołysce. Dodatkowo w pionie nie zmieściłyby mi się kierunkowskazy a teraz są widoczne.

Edytowane przez Tomkilla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...