Skocz do zawartości

tym razem Gaźnik


Marcin84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kolejny problem: tym razem z gaźnikiem. Kilka dni temu tego nie było, a mianowicie: jak odkręcę kurek paliwa i paliwo napełni cały gaźnik to zaczyna wylewać się z gaźnika od dołu takim czymś do ?odpowietrzania?. Problem gdyby leciało to kroplami, ale paliwo wylatuje tam ciurkiem, tzn jak się wlewa to od dołu wylewa z taką samą siłą (jednocześnie). Sprawdzałem gaźnik, uszczelka jest ok, pływak nie jest przedziurawiony ani nic. Nie mam pojęcia co może być nie tak, kilka dni temu tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego w swojej 251. Myśle że chyba to o to chodzi tylko się dziwię że tak nagle Ci to się stało :? 8O : Ja miałem po prostu dziurawą tą miseczke (czyt fachowo komore pływakową) na styku komora-rurka odpowietrzająca. Czyli pojawiła się u mnie nieszczelność przy tej rurce i paliwo wyciekało tamtędy. Nie wiem jak to się stało bo to odkryłem zaraz po kupnie motoru. Nie wiem też czy tą nieszczelność da się usunąć :?: . Mnie uratowało to że akurat miałem drugi gażnik pod reką, też nie do końca sprawny ale komora była szczelna. ;) , więc łatwo było wymienić i dalej było już OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jest uszkodzony' date=' albo źle wyregulowany pływak, albo jakiś paproch dostał się do zaworka i przez to nie domyka! Wykręć go i spróbuj przeczyścić! 8)[/quote']zgadzam sie- mógł sie dostac jakis tam paproch i pływak poprostu powiesił sie zostawiając otwarty zawór- kilka razy mi sie to stało ale mam na to super niezawodny sposób- pare lekkich uderzeń trzonkiem drewnianym i jest git :buttrock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo gaznika to ja mam problem z ustawieniem odpowiedniej ilosci paliwa w komorze plywakowej.Nie potrzebnie to ruszalem :buttrock: ale mam przez to troche doswiadczenia ze jak sie nie psuje to nie usprawniac :buttrock: .Wracajac do zeczy to jak mam wyregulowac plywak w MZ ETZ 251????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij komore plywakowa. Podnies palcem pływaki do gory( przytrzymaj je w gornym polozeniu) i odkrec paliwko. Jesli bedzie wyciekac to zaworek iglicowy jest do wymiany.

 

Zrobiłem tak i paliwo nie leciało. Sprawdzałem też wszystko i jak dla mnie wygląda ok. Jest tak, że raz paliwo wylatuje raz nie, a co gorsza jak troche pojeżdze i zostawie paliwo w gaźniku to zaczyna ono wylatywać tylko nie wiem skąd - z lewego boku bo skrapla się po uszczelce i kapie :buttrock:

 

wina plywakow, sprawdz jak sa wyregolowane i czy nie blokuja sie jakos...

A jak one muszą być wyregulowane: jak są w położeniu górnym to ile cm powinno być do metalu tego górnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gaźniku 30N3-1 ma być najmniej 28mm, a najwięcej 35mm! W 30N2-5 najmniej 30mm, a najwięcej 33mm! Mierzone od powierzchni do której przylega uszczelka! Uszczelka powinna być gumowa, bo papierowa przesiąka i gaźnik jest na okrągło mokry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem uszczelke z dwóch papierowych (takie były) na gumową, i wszysto ok. Nic nie leci i wcześniejszy problem sie rozwiązał.

Mam jeszcze pytanko, bo ja mam gaźnik BVF 30 N 20-4, nie wiesz przypadkiem jakie odległości powinny być dla niego?

A do mierzenia to, czy dobrze rozumiem: gaźnik jest w pozycji takiej jak w motocyklu, te dwa pływaki są w pozycji "dolnej" czyli tak jakby nie było paliwa w gaźniku i wtedy powinno być około 30mm do uszczelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, w gaźniku 30N2-5 w stanie "gdy nie ma paliwa" mają być 33mm, a zaworek ma sie zamykać przy 30mm! Może być więcej niż 33mm, zbyt wiele to nie szkodzi ale nie może być mniej, bo wtedy zaworek może zbyt słabo się otwierać!

Powodzenia, pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...