Skocz do zawartości

Czy BMW GS 800 jest dobry dla kobiety?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Jesienią kupuję motocykl turystyczny ( wcześniej miałam Virago 535), najbardziej podoba mi się BMW GS 800, ale ostatnio usłyszałam opinie, że taki motycykl raczej nie będzie zbyt odpowiedni dla dziewczyny z racji na wagę oraz stopień trudności prowadzenia. Chciałam zapytać osoby znające się dobrze na rzeczy, czy faktycznie mam sugerować się taką opinią i szukać innego modelu czy trwać twardo przy swoim i kupić jednak GS ? Może ktoś z obecnych akurat na takim jeździ i może powiedzieć coś więcej. Jakoś innego motocykla już sobie nie wyobrażam, za bardzo się nastawiłam na ten konkretny typ :-)

Z góry dziękuję za wszelkie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysiądź się do niego i przejedź się, inaczej tak naprawdę się nie dowiesz. Widziałem że jeżdżą na nim kobiety więc w zależności od Twojego wzrostu większego problemu nie powinnaś z nim mieć zwłaszcza że nie będzie to Twój pierwszy motocykl.

Edytowane przez Songo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmw to skrót od bardzo mały wacek nie wiem czy to dobre wyjście dla kobiety....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

genialne opinie... z 3 odpowiedzi jedna się do czegoś nadaje, pozostali Panowie próbują udowodnić... nie wiadomo co. posiadania jakiejkolwiek wiedzy z pewnością nie

 

ab ovo: z motocyklem masz sobie radzić, masz z niego efektywnie korzystać. przydatne jest albo żeby dać radę się skutecznie oprzeć na obu nogach (co może być problematyczne o tyle, że gs jest znacznie wyższy od xv), albo mieć dość umiejętności aby nie było to potrzebne. opinie "gs nie jest dla kobiety" możesz sobie spokojnie wydrukować na miękkim papierze i zabrać w ustronne miejsce, do niczego więcej się nie nadają. decydujące będą: umiejętności prowadzenia i ew. długość nóg, w tej kolejności. idź do salonu, przymierz się, jak uznasz że się nie boisz go postawić to ew. zapisz się na jakąś jazdę próbną

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z tym papierem wydrukowanym super :biggrin: , nie jestem zwolennikiem gs 500 na pierwsze moto (jeśli sie nie ma sieczki zamiast mózgu,to generalnie może to być każde moto ) jazda próbna w salonie i kilka km będziesz wiedziała co Ci w duszy gra :cool:

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszelkie opinie. Co do wzrostu to nie powala 165cm, bez kapelusza :) Przymierzałam się na BMW GS ale 1200 i tutaj stwierdziłam, że jest zbyt spory jak dla mnie. Co do salonu, w takim razie muszę odwiedzić jakiś najlepiej w Poznaniu. Co do jazdy, to raczej nie szaleję, przezorny zawsze ubezpieczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F 800 w zaleznosc od wersji moze wazyc roznie. Pytanie tylko jaka jazde preferujesz bo mozna sobie go calkiem fajnie dobrac pod siebie. Moja mloda jezdzila XJ6 ktora wazy 220 kg + i zdecydowanie woli XJ 6 niz F 800 GS. Na torze przerzucila GS'a jak XJ 6 i przerysowala centralny podnozek co ja po prostu zszokowalo.

 

W szkolce mamy F800R z dwoma kanapami , mozna jeszcze obnizyc wiec teoretycznie by sie nadawal, proponowal bym Ci jednak siasc a przedewszystkim zrobic jazde probna, intuicja Ci podpowie.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

Ale F800R to jednak coś zupełnie innego niż F800GS. Co prawda nazwy są zbieżne, ale z jednej strony masz poręcznego nakeda na miasto któremu literkę "R" dolepiono chyba tylko dla żartu, a z drugiej turystyczne enduro.

 

F800GS ma wysoko siedzenie, przy 165cm raczej nie będziesz dostawać do ziemi na tyle by pewnie stać. Najlepiej sprawdź, ale takie jest moje podejrzenie.

 

F650GS byłby lepszy, lżejszy, trochę niższy a niczego mu nie brakuje. Najlepiej szukać fabrycznie obniżonej wersji

 

 

http://allegro.pl/bmw-f-650-gs-i4471463114.html

Edytowane przez komandosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale F800R to jednak coś zupełnie innego niż F800GS. Co prawda nazwy są zbieżne, ale z jednej strony masz poręcznego nakeda na miasto któremu literkę "R" dolepiono chyba tylko dla żartu, a z drugiej turystyczne enduro.

 

podstawowa wiedza nt. bmw: typ silnika - pojemność (chociaż nie zawsze dokładnie) - typ nadwozia. czyli to "r" na końcu oznacza właśnie golasa, w odróżnieniu od gs, rs, st, rt, s

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...