Skocz do zawartości

uszkodziłem silnik?


rawwwrr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie da się wlać paliwa przez wężyk to albo masz zawieszony zaworek albo pełny gaźnik i więcej nie wlatuje,możesz miec tez zapchany mały filterek w tym króćcu od węzyka,oryginalnie był w DT ale często jest wyrzucany wiec możesz go już nie mieć.

Edytowane przez Goofer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPuść paliwo z komory pływakowej do innej strzykawki i spisz ile mililitrów wyleciało .Potem zatankuj strzykawkę i na niej podejrzyj czy ją wypełni i się zatrzyma po mniej więcej takiej samej ilości mililitrów . .



Przyda się mocna klamerka do zaciskania węzyka.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa! :laugh: zdjąłem komorę pływakową, dokładnie wyczyściłem zaworek iglicowy, podgiąłem leciutko blaszkę od pływaka i pali :D ale zawsze manetka musi być opuszczona na 0 przy odpalaniu, jak jest odkręcona to nie da rady odpalić. teraz pojawia się problem regulacji. na ssaniu ładnie trzyma wolne obroty ale nie za bardzo chyba umiem je wyregulować (no i ogólnie cały gaźnik). kręcenie śrubami chyba nic nie zmienia a samą śrubę od regulacji wolnych obrotów, można wykręcić tylko na 2 obroty od maksymalnego wkręcenia, nie wiem czy to normalne :huh: . i z tego co zrozumiałem o regulacji, wykręcając śrubę od składu mieszanki obroty silnika powinny wzrastać? u mnie nie wzrastają :( . dlatego muszę trzymać na ssaniu, po opuszczeniu ssania, jeśli nie będę wspomagał obrotów manetką to zgaśnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

muszę niestety odświeżyć temat bo znowu tracę siły :( . wtedy rzeczywiście, jak na początku pisałem ze czyściłem, to nie wyjąłem pływaka i nie czyściłem zaworka.

 

ale zacznę ponownie od początku. wtedy jak pisałem że już działa to paliła zawsze z 2-3 kopa (przez ten 1 dzień) i pojeździłem troszkę na nie do końca wyregulowanej co chyba nie było zbyt mądre. i od następnego dnia już paliła tylko na pych ale jak już paliła to bardzo dobrze, mocy miała tyle co zawsze i było ok. i teraz mam znowu trochę czasu, ale nie jeżdżę bo wolę żeby było ok z paleniem na kopa a nie na pych. na kopa to tylko niby troche czasami się wkręca ale strzela z tłumika co jakiś czas (przy pchaniu też się zdarzy) i to mnie martwi. gaźnik już jest wyczyszczony idealnie, przedmuchany i nie chce po prostu palić na kopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mikuni z płaską przepustnica to dysza ta jest właśnie w samym tym dekielku od komory pływakowej,nie pamiętam już czy jest tam wkręcana dysza ale na pewno jest kanalik,jeśli jest zapchany to nie działa ssanie.Z korpusu gaznika wychodzi cienka rurka i wchodzi w otwór w dekielku,tam właśnie jest ten kanalik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczyściłem znowu wszystko dokładnie razem z tym kanalikiem ssania i nadal nie pali. za jakimś 4 kopnięciem strzeliło lekko z wydechu. i znowu zaczęło mi lecieć paliwo spustem z komory pływakowej. było tak że jakoś tydzień temu się z tym uporałem i przestało, przez ostatni tydzien dt nie ruszałem, dzisiaj odkręciłem kranik i niedługo powoli zaczęło skapywać. więc podgiąłem dzisiaj znowu te blaszkę w stronę zaworka i kapie teraz jeszcze szybciej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

jak kapie z komory pływakowej to można zrobić coś jeszcze oprócz obniżania poziomu paliwa ? bo wydaje mi się, że nic to nie daje, wyginam blaszkę na której wisi zaworek w stronę korpusu (w strone tej dziury gdzie wchodzi zaworek) i ciągle kapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...