Skocz do zawartości

KREW


Ksylo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oddawajcie krew, kto może. W okresie wakacyjnym jest dramatyczna sytuacja z krwia w całym kraju. Jeśli ktoś ma 0Rh+ (bardzo poszukiwaną) to może oddać dla Grzegorza Giermakowskiego (leży w "Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej" - ul. Jaczewskiego 7, Lublin), w każdym punkcie kraju. To mój tata, stracił w tydzien prawie 10 litrów i ciągle ubywa. Wciąż uzupełniają ale gonią resztkami. Z góry bardzo dziękuję.

https://cozl.eu/index.php/component/content/article/544

taka sytuacja:

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140722/ZDROWIEIURODA010101/140729783

Edytowane przez Ksylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwoli ścisłości: oddawana grupa nie ma znaczenia, pacjent dostanie i tak tą, której potrzebuje

 

podaj jeszcze jak Ci dostarczyć kwity (skan mailem?)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekazac dla chorego można każdą krew i chyba o to ci chodziło, bo dadza mu właściwą w zamian.........ale pod warunkiem że ją mają. Jeśli nie ma na zamianę to oznacza wyrok śmierci. NIestety akurat 0Rh+ należy do bardzo poszukiwanych, jest jej bardzo mało i nie da się zastąpić żadna inna grupą. Kwity jak ci wygodnie, może byc mailem [email protected]

 

Z góry ogromne dzięki.

Edytowane przez Ksylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w krakowie dowiedziałem się, że nie wydają zaświadczeń na nazwisko chorego od listopada ub roku, nawet zamieścili stosowną wywieszkę na oknie, że wg. ich prawników nagle zinterpretowali sobie od nowa ustawę sprzed 17 lat (sic!), w której stoi że podmiot leczniczy nie może uzależniać pomocy od dostarczenia zaświadczeń o oddaniu krwi. nie widzę związku, bo przecież nikt nie "uzależnia" pomocy od zaświadczeń, a same zaświadczenia mobilizowały ludzi do krwiodawstwa - sam z siebie nie poszedłem ani razu, za to dla kogoś wiele. moim zdaniem strzelają sobie w stopę

w każdym razie - przepraszam, zaświadczenia z krakowa nie będzie. przykro mi, urzędasy najwyraźniej wtrąciły się do pomocy bliźnim i gó...o teraz z niej wyjdzie. sami będą z siebie tą krew spuszczać...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne, że oddaliście na mój cel o czym ja wiem i wy wiecie. To mi w zupełności wystarczy i bardzo dziękuję. Papierologia nie jest istotna bo nie zamierzam nikogo rozliczać. Szerokości :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...