Skocz do zawartości

HONDA XR600R - pomoc - Kupić, czy nie? ogłoszenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

oglądałem XR600.

Moc jest, kompresja przy kickstarcie też.

 

Pytanie:

1.

Od czasu do czasu na wolnych obrotach sam je sobie podkręca, albo jak się puszcza podczas jazdy gaz, to potrafi zgasnąć.

Regulacja gaźnika i lewe powietrze pewnie?

Mechanizm dekompresji jest zdemontowany, ale właściciel całkiem nieźle radzi sobie ze startowaniem :-)

 

2.

Na jałowym biegu pojawia się cykanie, które wcina się w regularną pracę silnika.

Nakręciłem dwa filmiki.

http://www.youtube.com/watch?v=XEp_wZABmII

http://www.youtube.com/watch?v=U4i-kroMoE0

 

Łańcuch rozrządu? Luźny? do wymiany?

 

Czy coś gorszego?

 

Generalnie jest to coś niepokojącego?

 

Odradzilibyście zakupu?

 

Siedzę w Cafe i nie miałem do tej pory kontaktu z enduro/1cylindrowymi, ale chciałbym tą hondę kupić.

 

Dzięki z góry!

Kickstarter musi być!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezki temat

1. problem moze tkwic w gaźniku ale tez pęknięty moze byc króciec ssący, problem moze byc tez w elektryce, mialem kiedys xl 600 z silnikiem w 99% takim samym i tam mimo walki z gaźnikami problemem okazała się elektryka, po przewinięciu altka problemy się skończyły

2. z tym cykaniem to obstawiałbym ze łańcuszek uderza o ramię napinacza, miałem cos takiego w jeszcze innej xl, złap palcami za tą chromowaną srubę-oś napinacza i spróbuj wyczuc czy cykaniu towarzyszy wibracja na tym elemencie, jak tak to sprawa jest jasna-łańcuszek do wymiany a z nim spręzyna napinacza, niestety bez zdjęcia klawiatury nie ocenisz łańcuszka, trzeba to rozebrac i nie polecam z tym jezdzic, oczywiscie problem moze byc takze z dzwigienkami, z wałkiem a nawet z łozyskami walka czy nawet z tłokiem, tak czy siak rozbierac trzeba,

 

częsci są dostępne nowe bywają kosmicznie drogie np. napinacz kosztowal chyba 600zł ale jest pełno uzywek, czy warto to brac to tez kwestia kasy i celu do jakiego to ma słuzyc, moim zdaniem taki moto w idealnym stanie wart jest max 4K, są goscie którzy cenią je niemal 2x tyle dorabiając legendę o niezniszczalnosci (która jest mocno naciągana), na 1 enduro będzie ok, jak troche się nauczysz i będziesz chciał ostrzej poganiac to trzeba będzie zmienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja też gaśnie przy schodzeniu z obrotów czasem , i w mojej np nie wolno robić przegazówek na jałowym bo wtedy w 90% przypadków zgaśnie ;D

 

To jest ogólnie zajebisty motocykl , z tym że remont jest niestety drogi (na moją kieszeń jest drogi ) i momentami wymaga trochę więcej narzędzi niż komplet kluczy płasko oczkowych, i mimo że to wiatrołap z lat 80 momentami jest dosyć skomplikowany............nie wiem czy robiłeś kiedyś remont dużego 4T......

 

Części są tanie , pomijając to co musisz wziąć w ASO, tłok 200 zł , uszczelki 100(chińskie u jednych uszczelnią u innych nie , u mnie spod głowicy coś tam leci ) , korba chyba 500......

 

W tym drugim filmiku coś tłucze ja się mojej nigdy dokładnie nie przysłuchiwałem , telefon też może zniekształcać dźwięk , powiem ci że ma 90% to nie korba bo u mnie korba waliła chyba 2 lata zanim zrobiłem remont więc znam ten dźwięk na pamięć :D

 

chcesz to w SM czy do orania pola ?? ona na duala się średnio nadaje , olej często , siedzenia dla pasażera nie ma , bagażnika nie ma , stacyjki nie ma..........

 

Do orania pola naprawdę wypas , ja swoją 3 lata 100% off , lekka , mocna , cuda można robić, od 0.5 roku stoi nie ruszana bo mam inną zabawkę , ale generalnie polecam............mój egzemplarz był totalnie bulletproof , brała 0.5l oleju/100km , niebiesko od dymu , dolewałem samochodowego z beczki jak biegi ciężko wchodziły i silnik dzwonił (bagnet wtedy był suchy ) po 2 latach takiego gnojenia zrobiłem remont bo padła mi świeca :D do roboty miałem korbę, tłok , cylinder , rozrząd profilaktycznie zrobiłem no i uszczelniacze, sprzęgło było jak nowe po 2 latach na samochodowym oleju....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena adekwatna do stanu a naped właka rozrządu na pewno do przegladu - łańcuch szoruje po deklu . Plus że garnek nie uflejany olejem wiec jest szansa że rzadko rozbierany . Za tę monetę to nie wiem czy coś więcej ugrasz . Samoczynna zmiana obrotów to może być problem gaźnikowo paliwowy lub elektryczny . Rozumiesz że kupujesz dwudziestolatka i to uż na amen bedzie studnia bez dna.

apropos wałka rozrządu - na tych filmach(oprócz łańcucha ) czasami słychac takie głuche popukiwanie - to jest właśnie wałek rozrządu ale znalexć tego starucha bez tej przypadłości to jak 6 w totka.

 

Jak chcesz tanioche to XT600 sa w lepszych cenach ale niekoniecznie w lepszym stanie , pozatym sa bardziej mułowate .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...