Skocz do zawartości

Cbr 900 Sc 33 rozrząd


V12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy w Cbr sc33 występował problem napinacza rozrządu tak jak w CBR 600 f3

Wkurza mnie brzęczenie najwięcej przy 3.5 tyś i delikane cykanie na wolnych ale nie zawsze to występuje .

Jak jeźdzę dość spokojnie jest ok jak dłużej po zaglądam na wyższe obroty to lubi po brzęczeć ale tylko przy od 3 do 4 tyś

luzy zaworowe w normie . Zamierzam zdjąć boczną pokrywe rozrządu i obadać . Na co zwracać uwagę ?

pozdr

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd na łańcuchu nigdy jak wiesz nie jest cichy. Zwracać uwagę trzeba rutynowo na stan łańcucha, ślizgów i samego napinacza.
Nawet "wieczne" koło mogą ulec uszkodzeniu przez nadmiernie wyciągnięty łańcuch. Zarys ewolwentowy może uleć uszkodzeniu w skutek nadmiernego obciążenia czuba zebu(na średnicy zewnętrznej koło zębatego). Z powodu tego zjawiska koło o mniejszej średnicy(mniejsza średnica opasania) ulega dużo większemu zużyciu niż koło średnicy większej, dodatkowo łańcuch rozrządu narażony jest na obciążenia o bardzo zróżnicowanej amplitudzie drgań, teoretycznie napinacz z tłumieniem hydraulicznym powinien je kompensować w praktyce jednak okazuję się że hydraulika nie nadąża z drganiami rzędu kilku kHZ w wyniku czego powstaje nadmierne zużycie trzpienia napinacza. Dla tego stosuje się "miękkie" ślizgi w technologi warstwowego pokrycia materiałem o zwiększonej chłonności drgań. W najstarszych konstrukcjach spotkamy bardzo twarde ślizgi z napinaczem sztywnym o ile są one bardzo trwałe o tyle dość upierdliwe w utrzymaniu i nie polecam stosowania stałego naciągu kontrolowanego przez kierowce to jak powrót do silnika z zaworem ssącym sterowanym atmosferycznie. Jeśli coś jest słabością konstrukcyjną a zdarza się to najlepszym należy jednak wymienić na nowe ale dedykowane do modelu i silnika. Mam nadzieję że pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A regulacja sprężyny? w F3 tak zrobiłem znajomi w hornetach też tak robią . Dla mnie to trochę druciarstwo ale cóż A jak czasami brzęczy to może skoczyć

Planuje na ten sezon góra jeszcze 3 tyś a potem w zime na spokojnie bym wymienił ten łańcuch

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko przez ta centralną śrubę psiknołem trochę smaru teflonowego.przez 20km jak by ciszej.

Na razie nie mam czasu żeby na spokojnie zdjąc napinacz i pokrywkę i ocenić stan .

U mnie dzwięk ma dość wysoki ton coś jak luźna śróba wpadająca w drgania a na jałowych cieniutkie cykanie ,

lecz nie zawsze to występuje , najczesniej po dłuższej jeździe . Na zimnym silniku idealna cisza

A czy sprężyna od f3 pasuje do tego napinacza bo mam takowa nówke

pozdr

Edytowane przez V12

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F3, też jest wadliwy, ja tam przerabiam na śrubę i jest spokój.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakręciłem mocniej sprężynę ogólnie sie wyciszyło , ale cykanie pozostało . Tylko wystepuje ono losowo . Dzwięk jest taki jak za duży luz zaworowy.. Na nie których wydechowych luz jest w dolnej tolerancji ( mogą cykać zawory ?? )

A czy ta spężynka w napinaczu nie pęknie od mocniejszego nakręcenia ??

Edytowane przez V12

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limo . w której płaszczyźnie trzpień ma luz po całkowitym wysunięciu?? Ja tak myślę czy to podciąganie spręzyny jest bezpieczne ?? i Z jaka siła powinien się trzpień wysuwać da rade palcami utrzymać bo u mnie tak nawet po podciągnięciu sprężyny

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...