Skocz do zawartości

Yahama fz6 z Warta Fun - ładowanie :/


wondy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem w tamtym roku akumulator Warta Fun do motocykla Yamaha fazer fz6.

Do tego mam ładowartkę oxford.

Motocykl wystarczy, że postoi tydzien nie odpalany i bez podłączenia i naładowania nie odpala:/

Przy zgaszonym zapłonie na ładowarce jest 13,3 Volt (ładowanie 0.89 AMPS)

jak przekręce kluczyk to spada do 12,6.

Nawet długie światło nie chce się włączyć, przy próbie zapłonu motocykl tylko "tryka"...

Teraz znów podłączyłem ładowarkę.

Nie jestem mechanikiem, nie znam się na elektryce. Podaję Wam tylko wartości, które odczytałem z łądowarki po podłączeniu do akumulatora.

Nie wiem czy może gdzieś jest zwarcie? Za mało jeżdzę?

Będę wdzęczny za jakieś wskazówki, może od razu podjechać do elektryka? A może po prostu za mało smigam? bo nie mam czasu ostatnio :/

Z góry dzięki, i sorki za takie laickie pytania :)

 



naładował się do 13,6 odłączyłem ładowarkę, zaczął kręcić i znów zdechł, po podłaczeniu ładowarki pokazało 13.0 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jakie ładowanie masz na odpalonym silniku. Przy 13v to powinien odpalać elegancko. Sprawdź aku miernikiem bo może ładowarka pokazuje zawyżone wartości przez to, że ładuje. Jesli ładowanie na odpalonym silniku jest w okolicach 14v to tylko aku do wymiany. Jeśli poniżej to regulator napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakupiłem w tamtym roku akumulator Warta Fun do motocykla Yamaha fazer fz6.

Do tego mam ładowartkę oxford.

Motocykl wystarczy, że postoi tydzien nie odpalany i bez podłączenia i naładowania nie odpala:/

Przy zgaszonym zapłonie na ładowarce jest 13,3 Volt (ładowanie 0.89 AMPS)

jak przekręce kluczyk to spada do 12,6.

Nawet długie światło nie chce się włączyć, przy próbie zapłonu motocykl tylko "tryka"...

Teraz znów podłączyłem ładowarkę.

Nie jestem mechanikiem, nie znam się na elektryce. Podaję Wam tylko wartości, które odczytałem z łądowarki po podłączeniu do akumulatora.

Nie wiem czy może gdzieś jest zwarcie? Za mało jeżdzę?

Będę wdzęczny za jakieś wskazówki, może od razu podjechać do elektryka? A może po prostu za mało smigam? bo nie mam czasu ostatnio :/

Z góry dzięki, i sorki za takie laickie pytania :)

 

 

naładował się do 13,6 odłączyłem ładowarkę, zaczął kręcić i znów zdechł, po podłaczeniu ładowarki pokazało 13.0 :/

Mialem ten sam problem w mojej TDM, varta funstart, rok po zakupie na wiosne do śmieci, Teraz kupiłem najtańszego dziada exide za 120zł i działa :)

Zobaczymy na wiosnę co warta ta varta, jeśli exide przeżyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś chce odpalić, zonk :/

odłączyłem jeszcze klakson i przewody od zew ładowarki, moze jakies zwarcie jest - wcześniej klakson przestawał mi działać i w koncu przestał), moze alarm ma gdzies zwarcie igo rozładowuje?

jak nie to tak jak mowisz, ak na reklamacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montowany był już w salonie przy zakupie motocykla, może jakoś uda mi się go odłączyć :/ ale jak, chyba bez wizyty w salonie lub u elektornika sam. się nie obejdzie.



odłączyłem, ak nałądowany, zobaczymy, jak się znó rozładuje, to odłącze od motocykla go zupełnie na 2-3dni i potem znó podłązce, okaze sie czy to ok czy cos nie tak w moto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podłączę się do tematu.

Mam w er6 Patroline(salonowy) i jako iż to mój pierwszy dzień z tym moto, nie uświadczyłem jeszcze braku prądu.

Natomiast bardzo irytująca jest funkcja świateł awaryjnych. Nie ma mowy o pojedynczym błyśnięciu kierunkiem bez uruchomienia awaryjnych.

W starych postach wygrzebałem informację o radiowym przeprogramowaniu.

Do kogo z tym jechać w Wawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...