Skocz do zawartości

Rejestracja motocykla z Francji - skany dokumentów.


Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem znaleźć podobny temat w wyszukiwarce, jednak niestety nic nie znalazłem. Przymierzam się do kupna motocykla, a dokładniej yamahy tdr 125. Motocykl jest sprowadzony z Francji. Człowiek od którego chcę go kupić jeździ nim rok czasu (zrobił 10tyś.km) i jeszcze go nie zarejestrował. Ubezpieczenie zrobił, ale tablice nadal są francuskie. Trochę mnie to martwi, ale zapewnia mnie on, że wszystko jest ok tylko go nie zarejestrował z takiego powodu, że miał od razu kupić większy motocykl i mu się nie opłacało rejestrować. Jest możliwość żeby on zarejestrował teraz ten motocykl, ale musze mu wpłacić zaliczkę żeby była pewność, że kupię ten motocykl, ale chyba sam go zarejestruję, bo po co mam znowu później płacić za przerejestrowanie. Powiedział mi, że bardzo potrzebuje pieniędzy na kolejny motocykl też z Francji (honda hornet 600) i przez tydzień z 3500zł zszedł na 3000zł. Załączam skany dokumentów. Ogólnie chodzi mi o to czy wszystkie papiery są ok i czy nie będzie problemów przy rejestracji. Czy żadnych świstków nie brakuje? Z góry dziękuję i pozdrawiam :).

post-71664-0-23039600-1403653005_thumb.jpg

post-71664-0-18334700-1403653324_thumb.jpg

post-71664-0-97448900-1403653331_thumb.jpg

post-71664-0-95622400-1403653379_thumb.jpg

Edytowane przez kacperski5450
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kupnie motocykla, samochodu ma się miesiąc czasu na przerejestrowanie i przepisanie ubezpieczenia, a 2 tygodnie na opłaty skarbowe od daty podpisania umowy kupna sprzedaży pojazdu. Teraz to nie wiadomo czy nie będzie miał jakiś kar za taką zwłokę, a szczególnie w skarbówce. Na twoim miejscu bym spisał umowę przedwstępną i dał mu zaliczkę niech on zarejestruje najpierw ten motocykl, ale ty nie pokrywaj tej jego rejestracji, bo to on chce sprzedać i powinien to dawno temu załatwić, a i kupca będzie mu ciężko znaleźć jeżeli sprawy nie są uregulowane.

 

Najlepiej jeszcze zadzwoń sobie do skarbówki i starostwa i dopytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jest 1 problem. Ten gościu mieszka ode mnie około 170km. Więc albo jadę za tydzień i oglądam i jeśli wszystko jest ok mechanicznie i wizualnie biorę motocykl, ale narażam się na wysoką karę, albo daję mu część pieniędzy, on rejestruje i wtedy już praktycznie muszę kupić ten motocykl bez wcześniejszych oględzin albo stracę tę część pieniędzy, bo raczej nie opłacalne byłoby jechać do niego pierw oglądać motocykl, a za jakiś czas dopiero go kupić (strata czasu i pieniędzy na paliwo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To słabo szukałeś, bo takie tematy już były.

Zarejestrujesz bez problemu i bez żadnych kar pod warunkiem, że będzie komplet dokumentów.

A jak na razie nie licząc tłumaczenia, to masz tylko jeden.

To wszystko z dokumentów? Żadnych umów, faktur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qpa przecież nie wrzucam tego na jakieś portale tylko na normalne forum chyba, że są tutaj takie parówy i wykorzystają te dokumenty do jakichś celów, w co wątpię. Zdzisiek o pieniądze tutaj nie chodzi, bo wolałbym nawet dać 1000zł, ale mieć pewność, że wszystko jest w porządku tylko, że tutaj chodzi o czas. Po motocykl mogę jedynie jechać w sobotę albo w niedzielę, bo tylko wtedy mój ojciec jest w domu. Fredo tak jak na razie to tylko skan takich dokumentów mi przesłał. O co jeszcze go poprosić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem znaleźć podobny temat w wyszukiwarce, jednak niestety nic nie znalazłem.

 

źle szukałeś, w ogóle nie szukałeś, albo masz problemy ze zrozumieniem słowa pisanego. do rejestracji potrzebujesz dowodu własności; dokumenty pojazdu NIE wystarczą. pytanie więc: od kogo OFICJALNIE chcesz kupić ten motocykl, bo za tym idą dalsze niezbędne dokumenty, w tym zwolnienie z vat składane przez importera. po pozostałe wiadomości odsyłam do wyszukiwarki i poprzednich tematów - tym razem rzetelnie poszukaj, to wszystko znajdziesz

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...