Skocz do zawartości

Lanos 1,6 16V. Nie odpala.


Rekomendowane odpowiedzi

Problem z Lanosem 1,6 16V 199r. Po przekręceniu kluczyka nie słychać pompy paliwa, tylko "pstryknięcie" przekaźnika. Pompa sprawna, po spięciu pinów 30 i 87 pompa pracuje. Wszystkie bezpieczniki całe, rozrusznik kręci.

 

Problem pojawił się po tym jak odpalałem kablami inny samochód i nierozgarnięty kumpel zakładając kabel na plus w moim akumulatorze jakimś cudem zdjął klemę przy chodzącym silniku. Wtedy nie zgasł, dojechałem do domu, na drugi dzień stało się to co napisałem na początku.

 

Jakieś sugestie?

 

 

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyjęciu przekaźnika i spięciu pinów 30 i 87 w skrzynce pompa się załącza i pracuje, ale po przekręceniu kluczyka z założonym przekaźnikiem nie, słychać tylko pstryknięcie. Przekładałem przekaźnik (jest kilka takich samych w skrzynce) i działo się to samo, a więc raczej to nie jego wina. Podejrzewałem też immobiliser, ale wtedy powinien odpalić awaryjnie na LPG - niestety nie odpala.

 

Dzisiaj już się poddałem i na linie pojechał do mechanika, bo już skończył Mi się internet do szukania informacji, niestety nikt nie miał podobnego problemu.

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan mechanik orzekł... pompa sprawna, ale brak iskry. Podejrzenie na cewkę zapłonową. Do tego zesztywniał alternator (przy ostatniej próbie odpalenia przed oddaniem do mechanika faktycznie zapiszczał pasek ale okej, auto stalo 2tyg, było kilka ulew potem upały, może łożyska padły od wilgoci). Do tego stwierdził że trzeba jeszcze wymienić czujnik położenia wału.

 

Pan mechanik oszacował koszt naprawy na ok 1000zł, z czego ok 600zł to części. Komentarz chyba zbędny (ceny z Allegro wychodzą w ok 340zł z przesyłkami). Lanos na line i do domu.

 

Jutro rajd po szrotach, poszukam cewki z kablami i sprawnego alternatora.



edit:

 

po przekręceniu kluczyka nadal nie słychać pompy, tylko pstryknięcie przekaźnika.

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan mechanik orzekł... pompa sprawna, ale brak iskry. Podejrzenie na cewkę zapłonową. Do tego zesztywniał alternator (przy ostatniej próbie odpalenia przed oddaniem do mechanika faktycznie zapiszczał pasek ale okej, auto stalo 2tyg, było kilka ulew potem upały, może łożyska padły od wilgoci). Do tego stwierdził że trzeba jeszcze wymienić czujnik położenia wału.

 

Pan mechanik oszacował koszt naprawy na ok 1000zł, z czego ok 600zł to części. Komentarz chyba zbędny (ceny z Allegro wychodzą w ok 340zł z przesyłkami). Lanos na line i do domu.

 

Jutro rajd po szrotach, poszukam cewki z kablami i sprawnego alternatora.

 

edit:

 

po przekręceniu kluczyka nadal nie słychać pompy, tylko pstryknięcie przekaźnika.

Kup sobie diodę LED na 12V (albo całą żarówkę - tylko bez drivera ) i podepnij przed cewką , będzie wiadomo czy idzie sygnał na cewkę .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

po przekręceniu kluczyka nadal nie słychać pompy, tylko pstryknięcie przekaźnika.

 

Jest opcja jeśli to komputer uruchamia przekaźnik że napięcie zasilające przekaźnik jest za niskie -miałem taki przypadek w jakimś rupciu że na zasilaniu przekaźnika było chyba 7v ( przez awarię komputera ) , przekaźnik wydawał pstryknięcie ale napięcie było za niskie żeby elektromagnes miał siłę zewrzeć styki, i nie działało.......

 

I to jest teoria pasująca do tego co piszesz bo

-nic ci nie da wtedy przełożenie przekaźnika, bo żaden nie zewrze styków

-będzie słychać pstryknięcie ale przekaźnik nie zewrze obwodu pompy

 

Masz miernik uniwersalny ?? Ogarniasz jak mierzyć napięcie ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, elektryk ze Mnie żaden, ale miernik mam. Powiedzcie gdzie, jak mierzyć i jakie wartości powiedzą co się stało, to jutro sprawdzę.

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówkę wpiąć w gniazdo przekaźnika? W które styki?

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Samochód naprawiony, nawet przeszedł przegląd.

 

 

Problemem była wilgoć w okolicy jakiejś kostki pod fotelem pasażera - kostka zaśniedziała, nie było przepływu prądu. Trzech mechaników nie ogarnęło, zawiozłem do kumpla 600m dalej - samochód po 8 godzinach już działał. To że nie dało się odpalić po sytuacji ze zdjętą klemą, opisanej w pierwszym poście, to raczej jakiś zbieg okoliczności.

 

Jak tylko będę miał wolne, jadę do pierwszego z trzech mechaników, który skasował Mnie 50zł za totalnie złą diagnozę i próbował naciągnąć na wymianę sprawnych części za 600zł + robocizna. Nawkładam mu przy klientach co o nim myślę.

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...