Skocz do zawartości

honda cb 250 pracuje na jeden cylinder


robertt27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z hondą cb 250 z 1994 roku, która po czyszczeniu gaźnika (bo motor chodził tylko na ssaniu) i wycięciu kawałka rurki łączącej oba tłumiki pod silnikiem ( bo była dziurawa) motor pali na dotyk lecz tylko na jeden cylinder i po kilku krotnym dodaniu gazu moto gaśnie i nie chce odpalić. Świece czarne i suche . Nie wiem czy to wina wycięcia tego kawałka rurki czy wina gaźnika . Dodam jeszcze że świece i fajki nowe , cewki przekładałem z lewego cylindra na prawy i nadal nie chodzi na ten sam cylinder. Tydzień temu chciałem spróbować przejechać się i kolejny problem nie ma sprzęgła . Dzwignia sprzęgła wciska się z takim samym oporem lecz sprzęgła nie ma, poprzedni właściciel mówił że sprzęgło jest nowe może coś się odkręciło ? Za pomoc z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie rurka .

Jeśli się da , przełóż działający gaźnik na niedziałający cylinder , a jeśli jest tylko jeden gaźnik to sprawdź luzy zaworowe a potem zmierz sprężanie .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.12 ssące

0.16 wydech

 

miałem podobny problem, zalewało mi prawy gar i ciężko zapalał, zmieniłem świece na denso i jak ręką odjął, 2,5tys km już nawinięte bez niespodzianek

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pali od szczała na jeden gar tylko po dodaniu gazu gaśnie i świece są suche ,więc myśle że to nie świece tylko chyba luzy zaworowe ,ale gdy zdejmę fajke z cylindra na który nie pali i położę ją obok świecy wtedy iskra przeskakuje z fajki na świece i motor zaczyna łapać na drugi cylinder ale tak w 50 % i to jest dziwne. A cha kolego enduromaster te luzy które podałeś to na ciepły czy zimny silniku ustawiać ?

Edytowane przez robertt27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiego dokładnego szczelinomierza ale ustawiłem tym co mam i honda załapała na drugi cylinder . Został jeszcze problem ze sprzęgłem , dodam że odłączałem te dwa kabelki wychodzące z rączki sprzęgła ( nie wiem po co one są ) i od tamtej pory nie ma sprzęgła . Morze to przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...