Skocz do zawartości

Zabieranie prawa jazdy za rażące naruszenie kodeksu drogowego


Rekomendowane odpowiedzi

a tu cennik. Nie wiem tylko, co z czerwonym światłem, w terenie niezabudowanym :)

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,17406883,Beda_wyzsze_mandaty_i_kary_za_zdjecie_z_fotoradaru_.html#Czolka3Img

Cennik z błędami. Zresztą całość to tylko półprawda (jak zawsze w "Wyborczej").

 

Uuuu , ku*wa groźnie sie zrobiło :D

 

Ciekawa jest kumulacja:

+50% za czwarte i kolejne ujawnione naruszenie w przeciągu 12mc od pierwszego

2x za teren zabudowany

 

i za wjazd po zgaśnięciu zielonej strzałki można jednorazowo ok. 3k wyciągnąć :biggrin:.

 

Groźny to jest projekt PSL (który też ma szansę przejść):

Za jazdę bez uprawnień przewidują: areszt, pozbawienie wolności albo min. 3k grzywny.

A za recydywę przepadek pojazdu.

 

Ciekawe co na to rolnicy jak im zaczną ciągnik za 100k zabierać i dzieciaki w więzieniu zamykać w trakcie żniw.

Edytowane przez ryhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Jakoś większość cywilizacji tak ma i jakoś żyje. Po prostu będzie mniej cwaniaków na drodze. Często latem gonie po Czechach i Słowacji i jakoś nikt nie narzeka. Natomiast w mieście, zwłaszcza małych miasteczkach i wioskach, wszyscy jeżdżą przepisowo. Policja b. rzadko też, ustawia się z radarem, poza terenem zabudowanym. Szczerze mówiąc, to nigdy ich tam nie widziałem. Można odwinąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Jakoś większość cywilizacji tak ma i jakoś żyje. Po prostu będzie mniej cwaniaków na drodze. Często latem gonie po Czechach i Słowacji i jakoś nikt nie narzeka. Natomiast w mieście, zwłaszcza małych miasteczkach i wioskach, wszyscy jeżdżą przepisowo. Policja b. rzadko też, ustawia się z radarem, poza terenem zabudowanym. Szczerze mówiąc, to nigdy ich tam nie widziałem. Można odwinąć ;)

Mongor jakbym płacił za +20km/h 20-30 POLSKICH ZŁOTYCH to byłbym traktowany jak te inne cywilizacje . Teraz jest "20-30EUR" w PLN-ach .

 

Jedynym sposobem jak nauczyłby ludzi jeździc spokojnie to obcięcie tych mandatów ze 4-5 razy połaczone z zasraniem wszystkich dróg radarami i patrolami i kasowac za każdy polecony . Upierdliwość tych kar nie wywoływała by tyle agresji co rzadsza niespodzianka ale za jedyne 4-5 stów i nie powodowała konieczności wyżycia się na kimś.I nie ma qrwa czekania na mandat 2-3 miechy , ma być wysłany od razu a najlepiej gdyby mozna było zarejestrować telefon komórkowy do przysyłania powiadomień.

Także łatwiej zapłacić 20 czy 50zł niż 400 więc oczywistym byłby skok ściągalności. Do tego potrzebna byłaby reorganizacja oznakowana bo dzisiaj to jakaś tania komedia do tego te piertolone tereny zabudowane w polu . Jak na moje to teren zabudowany winien być oznakowany poziomą krechą o jakimś tam ustalonym wzorze żeby nie było wątpliwości czy jest czy go nie ma dla kogoś kto wyskoczy z bocznej drogi bez oznakowania.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie zmieni, jedni beda rumakowac, inni spokojniej itd.

 

Spoko, jedni beda rumakowac, inni spokojniej

 

Klod

 

 

a jeszcze inni beda odpoczywac bo oddali PJ :icon_mrgreen:

 

 

 

...za Odrą a tam nawet są widły...

 

Janosikkk

 

Niema zadnych ani widelek ani widel - placisz tyle ile przewidzial Katalog.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak sie na legnickiej "ustawiom" to miejsca na lawety zabraknie :D :P

Chyba nie ma kierownika który ani razu na sporcie po prostu nie zauwazył że ma już <120 . Jak na moje oko to zwiększy się liczba spierdalających tym bardziej że u nas to nie będzie systematyczne działanie tylko łapanki z targetem na 2oo .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...