Skocz do zawartości

Yamaha Cygnus X 125, tylne koło się nie obraca i sama jedzie


Tuffnels
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem ta Yamaszke i mam problem.
Gdy silnik nie pracuje tylne koło nie chce się obracać i nie moge wepchnąć skutera do i z garażu, straszny opór i piski jak by coś tarło. Gdy silnik pracuje to blokada ustępuje ale gdy postawię motor na stojaku koło samo kręci się do przodu. Na wolnych obrotach slysze piski z tylnej części i coś śmierdzi jak przyjezdzam po dluzszej trasie. Problem pojawia się i znika.

Czy ktoś moze mi pomoc ? Co to moze byc ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie gdy odkręciła mi się nakrętka na korektorze momentu obrotowego cały czas zapierała się o dzwon blokując go i jednocześnie nie dało się obrócić kołem wyglądało tak jak gdyby skuter był na biegu po odpaleniu sam jechał do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos jest nie tak ze sprzęgłem odśrodkowym,mogły pęknąć sprężynki,musisz rozebrać to się wyjaśni.

Witam, dzisiaj po przyjezdzie z pracy zgasilem silnik, podczas wpychania skutera do garazu kolo sie calkiem zablokowalo i nawet nie odpale silnika bo gasnie jak by byl na biegu i pacha moto do przodu. Jutro mam wolny dzien od pracy to rozbiore tyl i zobacze, stawiam na to sprzeglo jak mowi kolega Goofer. Chyba wariator niema nic do tego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niczego tam nie brakuje? zadnego dystanstu? za mocno śruba tylnia dokrecona+ brak "dystanstu, podkładki" nie wiem jak to sie nazywa, koło nie bedzie sie kreciło. miałem tak w jednym skuterze w którym malowałem felgi dla kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM ROZWIĄZANY.

 

Witam wszytkich i dziekuje za pomoc, znalazlem usterke, to samo co mial kolega hipolfs, czyli odkrcona nakretka (ta duża) na sprzegle, dokrcilem ja i wszystko gra. Dobrze, ze nie ruszalem najpierw wariatora bo nawet nie mam odpowiedniego klucza, tak jak Goofer mowil najpierw odkrecilem sprzeglo i poogladalem cale. Nie bylo latwo odkrecic tej pierwszej nakretki bo wszystko sie obracalo, ale jakos przyblokowalem kolo lancuchem o rame i dalo rade, a zapieczona byle na amen. Musze sobie kupic ten sciagacz, przyda sie.

 

Skuter normalnie odmulilo po tym, zapiernicza jak szerszeń, super jest Yamaha Cygnus 125, fajnieze sobie z tym poradzilem, bo w serwisie by mnie pewnie zrzezbili ze 100 funtow za dokrecenie glupiej nakretki, dzieki wszystkim za pomoc !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz mieć tego zonka po raz drugi wrzuć klej na gwint lub uzyj podkładki blokującej

Dobra rada, podzialam cos w tym temacie

 

BTW, moze mi ktos dac namiar na te dwa przybory, jeden do sciagania i zajkladania sprzegla a drugi do wariatora ? Jak to znalesc w sklepie internetowym ?

 

Dobra rada, podzialam cos w tym temacie

 

BTW, moze mi ktos dac namiar na te dwa przybory, jeden do sciagania i zajkladania sprzegla a drugi do wariatora ? Jak to znalesc w sklepie internetowym ?

... bo ja to tzw ruskim kluczem robilem (mlotek i przecinak) :) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klucz pneumatyczny(albo elektryczny) to się nazywa

a do czego chcesz ten ściągacz ?

jedynie potrzebujesz dużego imadła żeby przyblokować sprężynę centralną

cała reszta się składa bez oporów

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klucz pneumatyczny(albo elektryczny) to się nazywa

a do czego chcesz ten ściągacz ?

jedynie potrzebujesz dużego imadła żeby przyblokować sprężynę centralną

cała reszta się składa bez oporów

mi chodzilo o blokade do wariatora i sprzegla, zeby je sciagnac, ja sobie poradzilem tak ze zablokowalem kolo lancuchem o rame, ale zeby to sprzeglo np. dokrecic to juz problem, ja to na szybko mlotkiem i przecinakiem dopierniczylem. W warsztatach maja jakis uniwersalny chwytak do takich rzeczy na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...