Skocz do zawartości

Kx 125


Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze jedno pytanko w moim kx 125 98r nie ma 2 biegu jak sie jedzie wrzuce 2 cos zgrzyta a na zgaszonym silniku jak wrzuce 2 bieg to normalnie odpala i jest opur jak sie pcha co to moze byc. Czy tryby do wymiany czy moze jakis wodzik czy cos innego co tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj ile daje te 20%.

 

Nie chce mi tłumaczyć o to daje, odpowiedz sobie na pytanie dlaczego w f1 w tirach i tam gdzie jest ryzyko wystrzału opony, czy tam gdzie ciśnienie narażone jest na gwałtowny spadek/wzrost przez np obniżenie/podwyzszenie temperatury otoczenia, stosuje się azot...

 

Zasięgnij trochę wiedzy później możemy podyskutować.

 

Za nabicie amorka azotem zapłacisz max 10 to nie są wielkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj ile daje te 20%.

 

Nie chce mi tłumaczyć o to daje, odpowiedz sobie na pytanie dlaczego w f1 w tirach i tam gdzie jest ryzyko wystrzału opony, czy tam gdzie ciśnienie narażone jest na gwałtowny spadek/wzrost przez np obniżenie/podwyzszenie temperatury otoczenia, stosuje się azot...

 

Zasięgnij trochę wiedzy później możemy podyskutować.

 

Za nabicie amorka azotem zapłacisz max 10 to nie są wielkie pieniądze.

 

Pompowanie kół azotem zostało zaciągnięte z lotnictwa kolego. Koła w samolotach pompowane są stu procentowym azotem ponieważ AZOT JEST NIEPALNY

i podczas wybuchu takiego koła nie powstaje płomień/ogień co mogłoby spowodować pożar itp

To,że na wulkanizacji nabijają Ci koła azotem jest chwytem za twoją kieszeń i pompowaniem kasy z klientów

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8l na 2h.. to trochę dużo...

 

kup nowe dysze (takie jak powinny być) ustaw gaźnik i patrz co się dzieje.

 

A co powiesz na to,że w ciągu 1,5 h moja cr125 wydoiła cały bak (7,5L) ?

Jak dla mnie to normalne spalanie jak na 2T i styl jazdy

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pompowanie kół azotem zostało zaciągnięte z lotnictwa kolego. Koła w samolotach pompowane są stu procentowym azotem ponieważ AZOT JEST NIEPALNY

i podczas wybuchu takiego koła nie powstaje płomień/ogień co mogłoby spowodować pożar itp

To,że na wulkanizacji nabijają Ci koła azotem jest chwytem za twoją kieszeń i pompowaniem kasy z klientów

 

Powiedz mi czy ja miałem Ci przedstawić jakąś historie genezę gdzie był stosowany azot? NIE! Napisałem tylko w jakich przypadkach ma to realne praktyczne i fizyczne odzwierciedlenie, fakt to ze był stosowany w lotnictwie i jest nie palny (ble ble ble) to prawda... ale w samochodach nie o ta właściwość tutaj chodzi.

Nie będę się z tobą kłócił (jestem właścicielem dużego serwisu oponiarskiego wiec co ja mogę wiedzieć..), szkolenia, wykłady, badania itp. inne pierdoły na których na pewno NIE wypowiadają się tak obeznane osobliwości jak Ty tez o kant doopy rozbić, bo przecież wszystko to bzdury i naijanie ludzi w butelke...

 

Wybacz ze tak naskakuje ale denerwują mnie ludzie którzy posługują się powierzchowną, szablonową wiedzą, ale nie po to marnuje czas, pieniądze żeby jeździć po całej europie, robić doświadczenia przy wysokich prędkościach, rożnych temperaturach, wilgotnościach, badania które trwają długo i mozolnie ALE CO JA MOGĘ WIEDZIEĆ...

 

Nie spamując, nabij amora wartościami jak powyżej (post 6)

a czym nabijesz to już tylko Twoja decyzja, zawsze będzie lepiej niż bez luftu.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kupił dopiero moto to wątpię ze odkręca na maxa manete i spala takie ilości.

 

Wiele zależy od stylu jazdy i wykorzystania potencjału silnika.

 

Nie piszę ze nie jest to możliwe podejrzewam że takie to spalanie to trochę za dużo jak na 125.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Słuchajcie forumowicze , mam 14 lat i 175 wzrostu zastanawiałem się nad kupnem kawasaki kx 125 cena 5000 zł i rocznik 2005r. Zaznaczam że będzie to mój pierwszy motor i nie chciałbym się bawić w przejściówki i dlatego decyduję się na 125cc . Służyłby mi do jeżdżenia po górkach , lesie, itp. Mam do was proźbę , żebyście się wyrazili na ten temat , co sądzicie , może polecicie coś innego , proszę o opinię . Z góry pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KX to "full cross" a nie enduro

 

Zaznaczam że będzie to mój pierwszy motor i nie chciałbym się bawić w przejściówki

 

To od razu ćwiare kupuj.

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...