Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukaj kogoś komu udało się zrobić wiecej niż 2000 km :D

Pozatym omijaj starego vulcana , zarówno małego jak i dużego . Duzy żre oleum na potęgę , mały miał problem z panewkami a po zbadaniu tego małego pieca stwierdziłem że przy płocie w kawasaki musiało za duzo dobrego zielska rosnąć.

Jeśli VN to z tych nowszych - bodajże 800 i 1600 i nowsze warto rozpatrywać . Wczesniej to dramat technologiczny.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj kogoś komu udało się zrobić wiecej niż 2000 km :D

Pozatym omijaj starego vulcana , zarówno małego jak i dużego . Duzy żre oleum na potęgę , mały miał problem z panewkami a po zbadaniu tego małego pieca stwierdziłem że przy płocie w kawasaki musiało za duzo dobrego zielska rosnąć.

Jeśli VN to z tych nowszych - bodajże 800 i 1600 i nowsze warto rozpatrywać . Wczesniej to dramat technologiczny.

jest to 99rok1500cm wiec trzeba go spuscic zeby zaduzo nie stracic nie znam sie ale jezdzi wiele 4-osuwow po regeneraci dlaczego motocykl ma byc inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film olejowy i panewki na korbie wału motocyklowego mają zupełnie inne warunki pracy (mniejsze gabaryty , większe siły i ich wartości szczytowe) od takich w piecu samochodowym . Zresztą ,po prostu pogrzeb za tematem regeneracja wałlu w japonii tu lub w necie .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to 99rok1500cm wiec trzeba go spuscic zeby zaduzo nie stracic nie znam sie ale jezdzi wiele 4-osuwow po regeneraci dlaczego motocykl ma byc inny?

 

bo motocykl ma dwa koła i wałów się nie regeneruje ale jak bardzo chcesz rzucać kasę w błoto to Twoja sprawa tylko podczas sprzedży z tym wałem uprzedź kupującego o tym "naprawionym" wale :banghead:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opowiem Wam koledzy "ciekawą " historię , wczesną wiosną trafiło do mnie totalnie rozgrabione Kawasaki zzr 1100 , oczywiscie panewka obrócona , wymontowawszy to co mi było potrzebne wystawiłem moto do sprzedania z przeznaczeniem na części , po paru telefonach (cena była jak za złom) pewien Pan z decydował sie na zakup (uprzedziłem ze panewka stuka ) i tu jest psikus . owy jegomość zaprowadził moto do mechanika w miejscowosci Łapy (podlaskie) i po regeneracji wału w warsztacie w Białymstoku MOTO SMIGA JAK TRZEBA , mi opadła szczeka i nie chcąc wierzyc mu na słowo pofatygowałem sie aby to obejrzec. I po raz drugi byłem szczerze zdziwiony , wszystko gra przebieg juz około 3000 km. moto wchodzi na obroty i naprawde nic mu nie brakuje , pozostaje tylko swiadomość ze w kazdej chwili moze cos zawieść .

Także mój swiatopogląd na te sprawy uległ totalnemu wypaczeniu ( mialem honde cb 700 sc i oddałem za czapkę drobnych przez panewkę )

na koniec dodam ze koszt naprawy to 1600 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia jest dobra, ale zanim zaczniesz zmieniac swoje wyobrazenia na ten temat to troche poczekaj.

Mielismy tu kolege zbieracza Hond ktory regenerowal waly w swoich sprzetach. Byly to wszystko starsze motocykle z lat 70 tych,

najdluzszy przebieg jaki udalo mu sie osiagnac to 20 tys na chyba Hondzie CB 1100.

Wszystkie swoje dzialania tutaj przedstawial, wiec wiemy ze stosowal fabryczne panewki samochodowe + szlif walu.

Czyli nie stosowal panewek rzemiesliniczych i mial b.dobrego szlifierza.

Tak ze czasem trwa to troche dluzej, a czasem gdy ktos robi to na dorabianych panewkach troche krocej ale prawda jest jedna :

- mozna to robic gdy producent przewiduje ten typ naprawy, a nie mozna gdy nie przewiduje, a taka jest sytuacja z wiekszoscia

japonskich motocykli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...