Skocz do zawartości

Coś huczy przy określonych prędkościach


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Bandit 1200, 2001r.

 

Przy prędkości 50 km/h zaczyna coś głośno huczeć, dość nisko, jednostajnie. Przy 55 km/h cichnie, pojawia się znowu przy 70 km/h.

 

W czasie jazdy ciężko ustalić skąd ten dźwięk pochodzi, podczas postoju na centralce nie występuje.

 

Co zostało sprawdzone: łożyska w kołach (nowe), wałek zdawczy (brak wyczuwalnych luzów), ślimak i linka prędkościomierza - też ok.

 

To raczej nie skrzynia, bo słychać na każdym biegu niezależnie od obrotów silnika, z górki z wduszonym sprzęgłem nadal huczy..

 

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierdoła jakaś , coś wpada w rezonans , skoro zalezy od prędkości a nie od obrotów to źródłem drgań jest układ jezdny (koła , napęd ) . Moto stare to i mocowania róźnych gratów mogą byc niekompletne lub uszkodzone .



To że coś jest źródełm drgań nie oznacza że jest przyczyną , np. delikatnie (w normie ) wibrujące koła wprawiają w drgania airbox , jakies panele plastikowe itp.. Możesz sprawdzić stan tłumików drgań w piaście tylnego koła (takie gumowe klocki przenoszace moc z zębatki na koło , nie pamiętam szczegółowej nazwy ) .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy łożysko na wałku zdawczym może być trafione, mimo że wyczuwalnie nie ma żadych luzów i odzywać się tylko przy określonych prędkościach? Albo inaczej, jakie mieliście objawy, kiedy padło wam te łożysko (tym, którym padło).

Z układem jezdnym nie zauważyłem żadnych problemów, więc kończą mi się opcje co mogło się uwalić.

Edytowane przez poziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wyło by tak jak to opisujesz to miałbyś wyczuwalny luz na nim i wyło by raczej jednostajnie . Moto na centralke/podnośnik , tył w górę i mozesz zrobić przesłuchanie . Niech Ci ktoś manetą pokręci a Ty słuchaj albo ktoś bardziej kumaty .



Nie ma tematu widze że już przesłuchiwałes ;)

Nie obejdzie się bez lekkiego rozkręcenia moto , coś się obluzowało , jakiś fragment luźno lata w zamkniętej przestrzenii , wkład kolektora wydechowego lub tłumika pękł i brzęczy , łańcuch szoruje po centralce itp...

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ciepło , niech sie mechanik przejedzie .

Albo nagraj dźwięk rękami pasażera i telefonem trzymanym w miejscu gdzie najbardziej słychać.

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może łożyska kół? Mimo, że nowe to nie znaczy że nie są strzelone. Ostatnio kumpel ładował do fajera łożyska skf, okazało się że mimo, iż nowe to wyły. Nie wiem na ile to wina samych łożysk a ile winy leży w montażu (nie widziałem jak je montował).

 

 

Pozdr

Edytowane przez kiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...