Skocz do zawartości

Kawasaki kx 125 - problem z przekręconą śrubą od oleju


kevin13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam kx 125 rocznik 2002, niestety mam problem z przekręconą śrubą, ale do rzeczy. Postanowiłem, wykręcić cienkim wiertłem dziure w urwanej śrubie, dodam, że śruba przy okazji wiercenia wkręciła się delikatnie do środka, kiedy chciałem wbić śrubokręt w dziure i próbować wykręcić kawałek śruby wpadło do środka. Kaplica teraz zostało rozkręcenie silnika i tutaj proszę o pomoc.
Macie jakiś sposób aby dostać się do urwanej śruby, co muszę rozkręcić aby dostać się do tego fragmentu silnika, za jakieś schematy i porady z góry dziękuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdanie nie trzeba silnika rozbierać.

mój pomysł jest taki.

musisz i tak coś zrobic by mieć spust oleju , więc zrób większą dziurę o 2-3 mm , kup magnes neodymny i przy jego pomcy wyciągnij resztki sruby

później poszukaj zestawu naprawczego do korka spustowego ( nie musu byc motocyklowy - może samochodowy) taka tulejka z gwintem . wklej ją i po kłopocie.

pamiętaj tylko nie odracaj silnika bo będziesz musiał rozbierać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz wyciagniesz niema sie co bawic z zestawami naprawczymi, gwintujesz nowy wiekszy gwint i po klopocie, jesli byla M10 to zrobisz M12 najmniejszy koszt. Zestaw najtanszych gwintownikow kupisz za 10zl, plus wiertło, tylko musisz pamietac jaki otwor pod dany gwint. Przyda ci sie taka tabela http://e-konstruktor.pl/niezbednik-toolbox/60-otwory-pod-gwinty.html

 

Jesli stary gwint był drobnozwojny nowy tez zrob drobnozwojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

moim zdanie nie trzeba silnika rozbierać.

mój pomysł jest taki.

musisz i tak coś zrobic by mieć spust oleju , więc zrób większą dziurę o 2-3 mm , kup magnes neodymny i przy jego pomcy wyciągnij resztki sruby

później poszukaj zestawu naprawczego do korka spustowego ( nie musu byc motocyklowy - może samochodowy) taka tulejka z gwintem . wklej ją i po kłopocie.

pamiętaj tylko nie odracaj silnika bo będziesz musiał rozbierać .

 

 

Po co rozwiercać dobry gwint ?

A opisu wynika, że podczas kręcenie oberwał się łeb śruby i podczas nieumiejętnego jego usuwania część gwintowna wpadła do środka.

Do takich operacji używa się wiertła lewoskrętnego.

Teraz pozostaje tylko prze kalibrowanie nitki gwintu nowym gwintownikiem i poszukiwanie resztki śruby "wędką" z drutu żelaznego a potem wykręcenie go na zewnątrz.

Jest to do zrobienia ale praca dla cierpliwych.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, kiedy chciałem wbić śrubokręt w dziure i próbować wykręcić kawałek śruby wpadło do środka.

 

więc jednak uszkodził 1lub 2 zwoje tak?

więc co ma teraz nagwintować? tą samą średnicą ? i pewnie przez tą samą średnicę wyciągnie śrubę ? która ma taką samą średnicę co otwór

sorki ale jakoś tego nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jednak uszkodził 1lub 2 zwoje tak?

więc co ma teraz nagwintować? tą samą średnicą ? i pewnie przez tą samą średnicę wyciągnie śrubę ? która ma taką samą średnicę co otwór

sorki ale jakoś tego nie widzę

 

Czytaj ze zrozumieniem bo pisałem o kalibrowaniu gwintownikiem a i sposób na wykręcenie można znaleźć jak tylko się chce.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czytaj ze zrozumieniem bo pisałem o kalibrowaniu gwintownikiem a i sposób na wykręcenie można znaleźć jak tylko się chce.

czytam jak najbardziej :)

tylko nie widzę sposobu zmuszenia śruby by ja wykręcić przez zniszczone zwoje i to przy pomocy "drutu żelaznego" .

wiem że cierpliwość jest matka wynalzku ale żeby ta matka za szybko nie umarła :)

nie lepiej rozwiercić a śruba -przez większą średnicę -sama wpadanie ?

mamy chyba radzić a nie się spierać :)

nie raz rady -tak jak mnie nazwałeś "dobromira" są nie najgorsze :)

Edytowane przez GrzegorzMarki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam jak najbardziej :)

tylko nie widzę sposobu zmuszenia śruby by ja wykręcić przez zniszczone zwoje i to przy pomocy "drutu żelaznego" .

wiem że cierpliwość jest matka wynalzku ale żeby ta matka za szybko nie umarła :)

nie lepiej rozwiercić a śruba -przez większą średnicę -sama wpadanie ?

mamy chyba radzić a nie się spierać :)

nie raz rady -tak jak mnie nazwałeś "dobromira" są nie najgorsze :)

 

jednak nie czytałeś o gwintowniku :banghead:

ten kawałek gwintowanej śruby już ma nawiercony otwór a potem tylko potrzebujemy narzędzie zwane wykrętakiem i po problemie ale widzę, że tobie bliżej do filozofa niż do ślusarza

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czytam jak najbardziej :)

tylko nie widzę sposobu zmuszenia śruby by ja wykręcić przez zniszczone zwoje i to przy pomocy "drutu żelaznego" .

wiem że cierpliwość jest matka wynalzku ale żeby ta matka za szybko nie umarła :)

nie lepiej rozwiercić a śruba -przez większą średnicę -sama wpadanie ?

mamy chyba radzić a nie się spierać :)

nie raz rady -tak jak mnie nazwałeś "dobromira" są nie najgorsze :)

 

jednak nie czytałeś o gwintowniku :banghead:

ten kawałek gwintowanej śruby już ma nawiercony otwór a potem tylko potrzebujemy narzędzie zwane wykrętakiem i po problemie ale widzę, że tobie bliżej do filozofa niż do ślusarza

 

dobra bo to do niczego dobrogo nie prowadzi .

Ty jesteś Guru i niech tak zostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...